استقبال کابل از خروج سربازان آمریکایی

در حالی که کاخ ریاست جمهوری افغانستان تصمیم آمریکا را از خروج تمام سربازان آمریکایی در 2016 از افغانستان مورد استقبال قرار داده، برخی از اعضای پارلمان این کشور نسبت به بروز بحران شدید اقتصادی در پی خروج کامل این سربازان هشدار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که پس از 2014، تنها 9800 سرباز در افغانستان نگه می‌دارد و در پایان 2016 تمام سربازان را از افغانستان خارج می‌کند.

کاخ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای حمایت خود را از تصمیم کاخ سفید در خروج سربازان از افغانستان اعلام کرده و در این بیانیه آورده است: دولت واشنگتن قصد دارد تا تمام سربازان آمریکایی را از افغانستان خارج کند. ما از این تصمیم حمایت می‌کنیم. دولت کابل از جامعه بین‌الملل به خاطر کمک‌هایش متشکر است و مطمئن است که نیروهای افغان می‌توانند از مردم و یکپارچگی کشور دفاع کنند.

با این حال، یکی از اعضای مجلس عوام پارلمان افغانستان هشدار داد که این خروج تاثیرات منفی بر جای خواهد گذاشت و باعث می‌شود تا طالبان و سایر حامیان خارجی این گروه شبه نظامی قوت گرفته و تشویق شوند.

روزنامه دیلی افغانستان به نقل از یک قانون‌گذار دیگر نوشت: آمریکا و متحدانش در افغانستان باعث می‌شود تا طالبان و حامیان خارجی آن در مداخله در امور داخلی افغانستان ناامید شوند.

انتهای پیام

کد N310992