محجوب :

مجلس بایدجزئیات اقتصاد مقاومتی و خطوط قانونی و نظارتی آنرا تبیین کند

اقتصاد مقاومتی,شهرری

شهرری- ایرنا- نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی باید ابتدا جزئیات کار در زمینه اقتصاد مقاومتی را تبیین و خطوط قانون گذاری و نظارتی آنها را مشخص کند.

ˈعلیرضا محجوبˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با تاکید بر تولید ملی و اهمیت مصرف تولیدات داخلی به مسوولان اجرایی کشور نسبت به کارگیری کارگران ایرانی در امور نیز تذکر داده اند.

وی افزود: مجلس باید مراقب باشد که دستگاه ها به سمت تجاری سازی نروند اگر چه تجارت هم بخشی از اقتصاد است و ممکن است به اقتصاد کشور کمک کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در گذشته وابستگی زیادی به واردات داشتیم و به تولید داخلی اهمیت نمی دادیم که رهبری ما را از این کار بر حذر داشتند و توصیه به رونق تولید داخلی کردند.

محجوب تصریح کرد: ما باید راه ها و کارهایی که کشور را به سمت رسیدن به اقتصاد مقاومتی رهنمون می کند، پیدا کنیم تا از اقتصاد خارجی بی نیاز شویم و کشور اسلامی به موفقیت دست یابد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به بخش کشاورزی و کار کارشناسی در این حوزه از دیگر راهکار های توسعه و رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

به گفته وی، طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید ضمن دوری از برنامه های شعاری دست به اقدامات عملی بزنیم زیرا کشور نیازمند کارهای عملیاتی در بحث اقتصاد است.

1724/1914/ 605
کد N310932