وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

همبستگی اسلامی مهمترین دستاورد مسابقات بین‌المللی قرآن است

قرآن کريم,سازمان اوقاف

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در شرایط کنونی جهان اسلام که عناصر تکفیری در جای جای جهان اسلام تلاش می‌کنند بین جمعیت‌های مختلف و مذاهب اسلامی تفرقه ایجاد کنند، برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم یک حرکت وحدت بخش است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در شرایط کنونی جهان اسلام که عناصر تکفیری در جای جای جهان اسلام تلاش می‌کنند بین جمعیت‌های مختلف و مذاهب اسلامی تفرقه ایجاد کنند، برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم یک حرکت وحدت بخش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی جنتی با بیان این مطلب، برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم را از ابتکارات جمهوری اسلامی ایران دانست که به حق آغاز شده است و افزود: مسابقات بین المللی قرآن در ایران سابقه‌ای طولانی دارد و امسال شاهد برگزاری سی و یکمین دوره آن هستیم.

وی تصریح کرد: سیر تکامل این مسابقات از ابتدا تا امروز قابل مشاهده است که در طول زمان هم عمق بیشتری پیدا کرده است و هم از لحاظ کمی، تعداد بیشتری از نقاط مختلف دنیا شرکت می‌کنند تا جایی که امسال بیش از 70 کشور در این مسابقات حضور دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به شایستگی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از پرچمداران معارف اسلامی در دنیا گفت: ایران بیش از سایر کشور های اسلامی به این مقوله مهم قرآنی می پردازد.

جنتی سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم را در سطحی بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: امسال هم خوشبختانه شاهد حضور جمع کثیری از برجسته‌ترین اساتید قرآنی هستیم و امیدواریم در طول برگزاری این مسابقات بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی گفت: همبستگی اسلامی که درسایه این نوع نشست‌ها و تبادل نظرهای حاشیه آن صورت می گیرد، مهم‌ترین دستاورد برای جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شرایط کنونی دنیای اسلام ادامه داد: عناصر تکفیری در جای جای جهان اسلام تلاش می‌کنند بین جمعیت‌های مختلف اسلامی و مذاهب اسلامی تفرقه ایجاد کنند اما برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم یک حرکت وحدت بخش است.

وی سطح اساتید قرآنی حاضر در سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم را بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: هر کدام از شرکت کنندگان در کشور خودشان از جایگاه و منزلت بالایی برخوردارند و در مجامع اسلامی تاثیرگذار هستند و می‌توانند در جهت ایجاد وحدت بین فرق اسلامی تلاش کنند.

جنتی ایجاد وحدت بین کشورهای اسلامی را نیز یکی از دستاوردهای مهم مسابقات بین المللی قرآن کریم برشمرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای برنامه‌های ویژه وزارت ارشاد در راستای ترویج فرهنگ قرآنی خبر داد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود عضوی از شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی است.

جنتی گفت: من مسئول کمیسیون ترویج فرهنگ قرآنی هستم که اعضای مختلفی از نهادها و دستگاه‌های مختلف در آن شرکت می‌کنند.

وی افزود: تلاش ما این است که فرهنگ انس با قرآن، حفظ قرآن، تلاوت قرآن و از همه مهمتر درک و فهم قرآن را توسعه دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: پژوهش‌های قرآنی نیز در دستور کار فعالیت‌های وزارت ارشاد قرار دارد.

انتهای پیام

کد N310841