جعفرزاده خبر داد

گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مرحله جمع‌بندی است

سیاسی

یک عضو هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این هیات در مرحله جمع‌بندی گزارش خود از تخلفات رخ داده در بنیاد شهید است، همچنین گفت که به مجموعه مدیران جدید بنیاد شهید در مورد تکرار تخلفات هشدار داده شده است.

یک عضو هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این هیات در مرحله جمع‌بندی گزارش خود از تخلفات رخ داده در بنیاد شهید است، همچنین گفت که به مجموعه مدیران جدید بنیاد شهید در مورد تکرار تخلفات هشدار داده شده است.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به اینکه اگر مدت زمان رسیدگی به تحقیق و تفحص طولانی شود، ماجرا لوث خواهد شد و این برخورد اثر وضعی خود را از دست می‌دهد، هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مرحله جمع‌بندی گزارش است تا به زودی گزارش را به مجلس ارائه کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت سرعت در برخورد با جرایم افزود: ما به همین دلیل که احساس می‌کنیم تسریع در جمع‌بندی گزارش تحقیق و تفحص می‌تواند اثر خوبی داشته باشد، درصدد نهایی کردن آن هستیم تا مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز در مدت کوتاه‌تری نتیجه این کار را ببینند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و تخلفات رخ داده در این بنیاد مربوط به دولت قبل است، یادآور شد: البته ما با مجموعه مدیران فعلی بنیاد نیز نشستی داشته‌ایم و معتقدیم ضمن برخورد با خاطیان باید به گونه‌ای رفتار کنیم که این تخلفات تکرار نشود بنابراین فرمولی را برای جلوگیری از تخلف ارائه کرده‌ایم و نسبت به تکرار این جرایم در دوران جدید هم هشدار داده‌ایم.

جعفرزاده ادامه داد: ما گروهی‌را برای جلوگیری از روزنه‌ها و شکاف‌هایی که موجب وقوع جرم در بنیاد شهید شده، تعیین کرده‌ایم و آنها راهکارها و پیشنهاداتی را به مسوولان جدید بنیاد شهید ارائه خواهند کرد. من فکر می‌کنم این مدل خوبی برای همه کسانی است که با فساد برخورد می‌کنند، چراکه تنها با برخورد با مفسده، ریشه فساد خشکانده نمی‌شود بلکه روزنه‌هایی که منجر به بروز فساد شده نیز باید بسته شود.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید درباره تخلفات کشف شده در جریان تحقیق و تفحص خاطرنشان کرد: ما در مورد تخلفاتی که کشف کرده‌ایم، توضیحات خواستیم؛ در بخش کمی از آنها قانع شدیم و در برخی دیگر نیز به زوایای جدیدی دست یافتیم. البته مدیران قبلی همکاری خوبی نداشتند و ان‌شاءالله به این موضوع در محاکم قضایی رسیدگی خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به همکاری مدیران جدید بنیاد شهید با هیات تحقیق و تفحص تاکید کرد که گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

انتهای پیام

کد N310744