روسیه: اوکراین باید بدهی گازی خود را بپردازد

سخنگوی مطبوعاتی نخست‌وزیر روسیه گفت: اوکراین به جای آنکه مسکو را به دادگاه‌های بین‌المللی بکشاند، باید بر تعهدات خود به منظور پرداخت بدهی گازی‌اش به مسکو تمرکز کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، آرسنی یاتسنیوک، نخست‌وزیر موقت اوکراین پیشتر گفته بود که کی‌یف اسنادی را آماده کرده تا به دادگاه بین‌المللی استکهلم بدهد تا مناقشات گازی با روسیه را حل‌وفصل کند.

در همین حال "ناتالیا تیماکوآ"، سخنگنوی مطبوعاتی دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه در پاسخ به گفته‌های نخست‌وزیر موقت اوکراین گفت: دولت مسکو به همتایان و شرکای اوکراینی خود تاکید دارد که بهتر است به جای شکایت از روسیه در دادگاه‌های بین المللی و تهدید کردن مسکو بدهی گازی خود را بپردازد.

وی ادامه داد: اگر این بدهی پیش از ضرب‌الاجل تعیین شده، پرداخت نشود این مساله به برنامه پیش پرداخت برای تامین گاز اوکراین بدل می‌شود.

بدهی گازی اوکراین به روسیه چهار میلیارد دلار است اما کی‌یف همچنان مبلغ 485 دلار برای هر هزار مترمکعب گاز روسیه را نمی‌پذیرد و این در حالی است که مسکو می گوید اگر کی‌یف اولین پرداخت بهای گاز را دریافت کند، درباره مبلغ آن با دولت اوکراین بحث خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N310729