حکم حبس ابد برای مبلغ مذهبی در کره شمالی

سیاسی

کره شمالی یک مبلغ مذهبی کره جنوبی را به اتهام جاسوسی و تلاش برای ایجاد یک کلیسای زیرزمینی به حبس ابد با اعمال شاقه محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد، این مبلغ مذهبی کره جنوبی به نام کیم جونگ اوک، در دادگاهی که روز جمعه برگزار شده به جرم خود اعتراف کرد.

حکم دادگاه در پی تبادل آتش اخیر میان نیروهای دو کره اعلام شد. در این تبادل آتش که اوایل ماه جاری میلادی صورت گرفت، سئول، پیونگ یانگ را به شلیک در مرز دریایی نزدیک یک کشتی گشت کره جنوبی متهم کرده؛ اتهامی که پیونگ یانگ آن را نمی‌پذیرد.

آژانس خبری کره شمالی گزارش داد: فرد متهم به جاسوسی، به جرایم خود اعتراف کرده است. او تلاش کرد تا پس از عبور غیرقانونی از مرز و با هدف ایجاد یک کلیسای زیرزمینی و جمع آوری اطلاعات درباره امور داخلی کره شمالی به جاسوسی از این کشور بپردازد.

این مرد در فوریه و دریک برنامه تلویزیونی به جرائم جاسوسی و انجام فعالیت‌های کلیسایی‌اش اعتراف کرد. پیونگ یانگ تمامی درخواست‌ها را برای آزادی این مرد و دیدار وی با خانواده‌اش رد کرده است.

کنت بائه، یک مبلغ مذهبی دیگر کره‌ای - آمریکایی نیز همچنان در اسارت کره شمالی است و به اتهام تلاش برای استفاده از مذهب در سرنگونی سیستم سیاسی کره شمالی به 15 سال حبس با اعمال شاقه محکوم شده است.

انتهای پیام

کد N310361