نماینده کرد مجلس ترکیه سخنان اردوغان را رد کرد

پ,ک,کودک ربایی

آنکارا - ایرنا - ˈادریس بالکونˈ معاون گروه پارلمانی حزب ˈصلح و دمکراسیˈ ترکیه سخنان ˈرجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر این کشور مبنی بر ربودن کودکان توسط گروه ˈپ.ک.کˈ را تکذیب کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، بالکون در گفت وگو با خبرنگاران گفت: واقعیت این است که کودکان کرد از تروریسم دولتی فرار کرده و به کوه ها پناه برده اند .

وی با تکذیب کودک ربایی از سوی گروه پ.ک.ک افزود: کودکان کرد به زور و اجبار برای پیوستن به پ.ک.ک به کوه ها نمی روند، بلکه آنان آزادانه این مسیر را انتخاب می کنند.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه اخیرا از دو حزب مخالف دولت این کشور و هوادار کردها خواست کودکان ربوده شده توسط حزب غیر قانونی کارگران کرد این کشور معروف به پ.ک.ک را تحویل دهند.

نخست وزیر ترکیه در تجمعی در استان ˈآغریˈ در شرق این کشور با متهم کردن دو حزب ˈدمکراتیک خلقهاˈ و صلح و دمکراسی به حمایت از پ.ک.ک گفت: این دو حزب باید زمینه بازگرداندن کودکان ربوده شده در استان ˈدیاربکرˈ توسط پ.ک.ک را فراهم کنند.

اردوغان همچنین در نشست نمایندگان حزب حاکم ˈ عدالت و توسعه ˈ در مجلس ملی ترکیه گفته بود: در صورتی که پ.ک.ک کودکان ربوده شده را آزاد نکند، دولت آنکارا طرح های جایگزین خود از جمله عملیات نظامی را به اجرا خواهد گذاشت.

در پی ربوده شدن شماری از کودکان در استان های کردنشین ترکیه توسط عناصر پ.ک.ک، والدین این کودکان در مقابل دفتر حزب صلح و دمکراسی در دیاربکر تحصن کرده و خواستار آزادی فرزندانشان شده اند.

اردوغان با اشاره به اهمیت صلح و ثبات در جنوب شرقی ترکیه هشدار داد که اگر پ.ک.ک به خواسته مردم منطقه پاسخ ندهد، گزینه نظامی می تواند مورد نظر قرار گیرد.

خاورم *230**1651
کد N310300