هاآرتص جاسوسی اسرائیل علیه بیل کلینتون و برخی رهبران خاورمیانه را تایید کرد

سیاسی

روزنامه عبری زبان هآارتص، گزارش یک مجله آمریکایی در خصوص جاسوسی رژیم صهیونیستی و شنود مکالمات تلفنی رئیس جمهور اسبق آمریکا با تعدادی از رهبران خاورمیانه در سال 1999 را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این روزنامه‌ اسرائیلی در گزارشی نوشت: گزارش مجله آمریکایی به گفته‌های "اهارون بیرگمن" استاد علوم سیاسی استناد کرده است.

در این گزارش آمده است: این استاد اسرائیلی-انگلیسی در کتاب جدید خود در خصوص اسرائیل و اراضی اشغالی سخن گفته و اعلام کرده است که سازمان جاسوسی این رژیم مکالمات تلفنی بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق آمریکا را با تعدادی از رهبران خاورمیانه که برجسته‌ترین این رهبران حافظ اسد، رئیس جمهور فقید سوریه بوده، شنود کرده است که موضوع گفتگوهای آن‌ها درباره صلح خاورمیانه بود.

در کتاب "بیرگمن" آمده است: اسرائیل مکالمات میان اسد، فاروق الشرع وزیر خارجه وقت سوریه و همچنین مکالمات میان کلینتون و ایهود باراک، نخست وزیر اسبق اسرائیل و مکالمات تلفنی میان مادلین آلبرایت، وزیر خارجه پیشین آمریکا و بنیامین نتنیاهو، نخست وزیر اسرائیل را شنود کرده که در گفتگوی آخر میان این دو آلبرات به نتانیاهو اطمینان داده است که آمریکا به اسرائیل در خصوص توافقنامه احتمالی با سوریه مشاوره کامل می‌دهد.

براساس گفته‌های بیرگمن، شناخت اسرائیل از موضع آمریکا و سوریه در روند مذاکرات با اسرائیل این فرصت را می‌دهد که رخدادها را در خصوص جریان گفتگوها پیش‌بینی و براساس اختلافات دو طرف رفتار کند.

این مجله آمریکایی با وجود انکار از سوی رژیم صهیونیستی همچنان این رژیم را طی سالیان متمادی به جاسوسی در آمریکا متهم کرده است.

انتهای پیام

کد N310255