نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا:

سفر امیر کویت به ایران گویای مناسبات خوب بین دو کشور است

ايران,كويت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر امیر کویت به ایران بسیار مهم خواند و گفت: این سفر گویای مناسبات خوب بین دو کشور و عزمی برای بهبود مناسبات و رساندن آن به سطح عالی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر امیر کویت به ایران بسیار مهم خواند و گفت: این سفر گویای مناسبات خوب بین دو کشور و عزمی برای بهبود مناسبات و رساندن آن به سطح عالی است.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به سفر امیر کویت به ایران گفت: اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی، برقراری روابط دوستانه، مسالمت‌آمیز و متقابل در حوزه خلیج‌فارس و خاورمیانه و کشورهای اسلامی است.

به گفته وی، برقراری مناسبات خوب و عالی در سطح کشورهای منطقه همسایگان و کشورهای اسلامی در اولویت سیاست خارجی کشورمان است.

سخگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران و کویت به عنوان دو کشور همسایه در حوزه خلیج فارس از قدیم روابط خوبی داشته‌اند، گفت: مناسبات خوبی بین ایران و کویت برقرار بوده و اغلب در محافل بین المللی هم صدا و هم نظر بوده‌اند از این رو سفر امیر کویت به ایران گویای مناسبات خوب این دو کشور و عزمی برای بهبود مناسبات و رساندن به سطح عالی است.

نقوی حسینی با تاکید براینکه سفر امیر کویت به ایران خنثی کننده توطئه آمریکایی‌ها مبنی بر اعمال سیاست ایران‌هراسی است، توضیح داد: کشورهای غربی به ویژه آمریکایی‌ها طی سالهای گذشته با اعمال سیاست ایران‌هراسی تلاش کردند که بین جمهوری اسلامی و کشورهای منطقه به ویژه کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس اختلاف انداخته و فاصله ایجاد کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها تلاش کردند تا منازعات بین جمهوری اسلامی و این کشورها را تنش‌آلود نشان دهند از این رو سفر امیر کویت گویای این است که غربی‌ها توطئه ای علیه کشورهای اسلامی حوزه خلیج فارس طراحی کردند که این توطئه با این سفر خنثی می‌شود.

به گفته نقوی حسینی، جمهوری اسلامی خواهان روابط مسالمت‌آمیز و دوستانه با همه کشورهای حوزه خلیج فارس است.

انتهای پیام

کد N310253