تظاهرات حامیان و مخالفان خلیفه حفتر در شهرهای مختلف لیبی

سیاسی

در پی ادامه آرامش شکننده در لیبی، حامیان و مخالفان خلیفه حفتر در مناطق مختلف این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، حامیان خلیفه حفتر سرلشگر بازنشسته ارتش لیبی که رهبری ناآرامی‌ها در لیبی را بر عهده دارد، در طرابلس و بنغازی و دیگر شهرهای لیبی در حمایت از حفتر تظاهرات کردند، حامیان حفتر "تروریسم" و اقدامات گروه‌های مسلح در لیبی را محکوم کردند.

شاهدان عینی نیز اعلام کردند که تظاهرات مشابه دیگری در شهرهای المرج، البیضاء و طبرق که همه آن‌ها در شرق بنغازی قرار دارند، برگزار شد.

حامیان حفتر همچنین تظاهراتی در میدان شهدا در طرابلس و در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار کرده و در آن از دولت احمد معیتیق نخست‌وزیر لیبی و کنگره ملی (پارلمان) به شدت انتقاد کردند.

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست گرفته بودند که روی برخی از آن‌ها نوشته شده بود "بله به کشور مدنی" و "مردم و ارتش با هم علیه تروریسم می‌جنگند".

در مقابل مخالفان حفتر در میدان الجزایر در طرابلس تظاهرات کرده و پایبندی خود را به مشروعیت کنگره ملی لیبی اعلام و تروریسم در این کشور را محکوم کردند.

آن‌ها همچنین مخالفت خود را با کودتای خلیفه حفتر در لیبی اعلام کردند.

از سوی دیگر، بر اثر انفجار بمبی در یکی از خیابان‌های شهر درنه در شرق لیبی، محمد بوبلال فرمانده گردان "شهدای بوسلیم" ترور شد و همراهان وی به شدت زخمی شدند.

منابع در مصاحبه با شبکه روسیه الیوم اعلام کردند که ترور بوبلال به دلیل اختلافات میان گروه‌های تندرو است و دشمنی‌هایی از دیرباز میان بوبلال با گروه انصار الشریعه وجود داشته است.

انتهای پیام

کد N310158