گزارش خبرگزاری سوریه از عملیات ارتش این کشور علیه تروریستها

سانا,تروریست ها

تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با اشاره به آخرین عملیات ارتش این کشور علیه تروریستها اعلام کرد: نیروهای ارتش اخیرا به مخفیگاه ترورییستها در مناطق مختلف سوریه حمله کرده، شماری از آنان را کشته و مقادیر زیادی سلاح های ساخت رژیم صهیونیستی از آنان کشف کردند.

ˈساناˈ روز شنبه در این ارتباط نوشت: یگان های ارتش و نیروهای مسلح سوریه به اماکن تجمع و مخفیگاه های تروریست ها در ˈحلبˈ و ˈحمصˈ حمله کرده و شماری از آنان را به هلاکت رسانده و مقادیر زیادی سلاح دوربین دار و مسلسل ساخت رژیم صهیونیستی در محله های قدیمی شهر حمص کشف کردند .

این خبرگزاری افزود: نیروهای دولتی سوریه در روستای ˈمعرزافˈ در حومه ˈادلبˈ نیز شمار زیادی از تروریست ها که برخی از آنان خارجی بودند ، به هلاکت رساند و مخفیگاه تروریست ها در ˈحی جوبرˈ را ویران کردند .

در ˈریف دمشقˈ نیز یگان های ارتش و نیروهای مسلح سوریه شماری از تروریست ها به ویژه تروریستهای گروه ˈجبهه النصرهˈ را در مخفیگاه هایشان در ˈغوطه شرقیˈ و دیگر مناطق به هلاکت رساندند .

نیروهای ارتش سوریه در کشتزارهای ˈالملیحهˈ نیز به تعقیب تروریست های وابسته به جبهه النصره پرداخته و شماری از آنان را به هلاکت رسانده و در عین حال عملیاتی در عمق غوطه شرقی انجام داد که شماری از تروریستها نیز در این عملیات کشته شدند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات آنان منهدم شد .

از سوی دیگر ارتش سوریه 450 دانش آموز دختر و پسر دبیرستانی در غوطه شرقی را برای دادن امتحان به ˈالدویرˈ در ریف دمشق منتقل کرد تا آن ها بتوانند در امتحانات پایان سال شرکت کنند .

یک مقام آگاه در فرماندهی پلیس سوریه گفت: این دانش آموزان بدون هیچ گونه مشکلی به این مرکز منتقل شدند تا همزمان با دیگر دانش آموزان دبیرستانی در مناطق مختلف سوریه بتوانند در امتحانات پایان سال که از سه شنبه آینده شروع می شود ، شرکت کنند .

ارتش سوریه پیش از آن 350 دانش آموز دیگر در مقاطع تحصیلی پایین تر را با شماری از اعضای خانواده هایشان به شهر ˈجرماناˈ منتقل کرده بود تا این گروه نیز بتوانند در امتحانات پایان سال شرکت کنند .

خاورم **2041**1651
کد N310140