مصباحی‌مقدم در دیدار رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس آلمان؛

ضرورت بهره‌گیری از توانمندی‌های ایران و آلمان برای توسعه همکاری‌‌ها

مجلس

توانمندی‌های ایران و آلمان بسیار بالاست که باید از آن‌ها در جهت توسعه همکاری‌های دو کشور بهره گرفت./مذاکره و گفت‌و‌گو نقش مهمی در ایجاد نزدیکی میان دیدگاه‌های طرفین و دستیابی به توافق نهایی دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: توانمندی‌های ایران و آلمان بسیار بالاست که باید از آن‌ها در جهت توسعه همکاری‌های دو کشور بهره گرفت.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در دیدار "پیتر رامزآور" رئیس کمیسیون اقتصاد و انرژی مجلس آلمان با اشاره به پیشینه مثبت مناسبات دو کشور، گفت: در حافظه تاریخی مردم ایران هیچ سابقه استعماری از آلمان وجود ندارد و مناسبات دو کشور همواره خوب و رو به رشد بوده است.

وی، خواستار توسعه ارتباطات دوستانه فیمابین در عرصه‌های مختلف به ویژه مناسبات پارلمانی شد و افزود: افزایش تعاملات پارلمانی نقش مهمی در گسترش همکاری‌های دوستانه دو کشور در موضوعات مورد علاقه دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در بخش دیگری از سخنانش با ناکافی خواندن سطح کنونی مبادلات دو کشور، تأکید کرد: توانمندی‌های ایران و آلمان بسیار بالاست که باید از آن‌ها در جهت توسعه همکاری‌های دو کشور بهره گرفت.

حجت‌الاسلام مصباحی مقدم در پایان این دیدار با اشاره به مذاکرات ایران با 1+5 در مورد موضوع هسته‌ای، گفت: مذاکره و گفت‌و‌گو نقش مهمی در ایجاد نزدیکی میان دیدگاه‌های طرفین و دستیابی به توافق نهایی دارد.

همچنین در این دیدار "پیتر رامزآور" رئیس کمیسیون اقتصاد و انرژی مجلس آلمان در سخنانی با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: توسعه همکاری با ایران در عرصه‌های گوناگون مورد توجه مجلس‌ آلمان قرار دارد و کمیسیون اقتصاد و انرژی از این روند حمایت می‌کند.

وی در ادامه، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم در منطقه و جهان خواند و افزود: افزایش ارتباطات دوستانه با ایران در عرصه‌های مختلف می‌تواند در شکوفایی اقتصادی دو کشور نقش موثری داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصاد و انرژی مجلس آلمان در پایان این دیدار نسبت به گسترش مناسبات بین دو کشور ایران و آلمان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با حمایت‌ پارلمان‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد.

کد N309840