امیر کویت فردا وارد تهران می شود

سیاست خارجی

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت فردا به دعوت حسن روحانی ، رئیس جمهور کشورمان به تهران سفر می کند.

به گزارش خبرنگار مهر،  شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت فردا به دعوت حسن روحانی ، رئیس جمهور کشورمان به تهران سفر می کند.

علی رضا عنایتی سفیر ایران در کویت در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سفر امیر کویت به تهران ، تصریح کرد: بدون تردید سفر امیر کویت به ایران برای دو کشور و همچنین منطقه سفر مهمی است و قطعا دو رئیس کشور در رابطه با مسائل مختلف دو جانبه و منطقه ای مشورت می کنند.

وی با اشاره به اینکه امیر کویت در سفر دو روزه خود به تهران با سایر مقامات عالی رتبه کشورمان نیز دیدار و گفتگو خواهد داشت، اظهار کرد: انشاءالله سفر ایشان به تهران بتواند در جهت صلح و ثبات منطقه ای تلقی شود و ما بتوانیم از این سفر در  این چارچوب برادری را رقم بزنیم و کارها را پیش ببریم.

سفیر کشورمان تأکید کرد: سفر امیر کویت به تهران  در راستای تحکیم صلح و ثبات در منطقه، تأکید مناسبات با همسایگان، لزوم همکاری جمعی و منطقه ای و رویکردی مبتنی بر گفتگو بسیار مفید و مثمر ثمر خواهد بود.

عنایتی با بیان اینکه زمینه گفتگو در حیطه مسائل دو جانبه خوب است، تصریح کرد: بحث های تجاری ، فرهنگی، کنسولی و غیره زمینه هایی است که می توانیم با طرف های کویتی در خصوص آنها گفتگو کنیم. سندهای همکاری متعددی بین ایران و کویت امضا شده و در جهت پیشبرد این سندها گفتگوها صورت می گیرد.

وی همچنین ادامه داد: پیش نویس برخی از سندهای همکاری نیز از سوی نهادهای ذیربط در حال آماده سازی است که در صورت آماده شدن در سفر امیر کویت انشاءالله بررسی و امضا خواهد شد .

در آستانه سفر امیر کویت به تهران محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نیز روز گذشته در حاشیه هفدهمین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و در قصر الامم الجزیره با شیخ صباح الخالد الصباح وزیرخارجه کویت دیدار کرد.

ظریف سفر امیر کویت  به ایران را نقطه عطف و ایجاد فصل جدیدی در روابط دو کشور دانست.

ظریف در این دیدار که در حاشیه هفدهمین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و در قصر الامم الجزیره برگزار شد ، با اشاره به سفر قريب الوقوع امیر کویت به تهران ، این سفر را سبب تقویت بیش از پیش روابط بین دو کشور همسایه و مسلمان ارزیابی کرد.

ظریف همچنین با اشاره به چالشهای فراروی کشورهای منطقه به خصوص توسعه خشونت و افراط ، ابراز اطمینان کرد با درایت و حکمت مقامات و رهبران کشورهای منطقه و با همفکری و همکاری جمعی شاهد رفع این چالشها و نگرانیها باشیم و به تقویت ثبات و آرامش در منطقه و رفع برخی مسائل و مشکلات موجود در جهان اسلام کمک کنیم.