پاپ بار دیگر حل‌و‌فصل سیاسی بحران سوریه را خواستار شد

رهبر کاتولیک‌های جهان با بیان اینکه آینده کشورها تنها با صلح ساخته می‌شود، بار دیگر خواهان حل‌و‌فصل سیاسی بحران سوریه از طریق مذاکره و گفتگو شد.

رهبر کاتولیک‌های جهان با بیان اینکه آینده کشورها تنها با صلح ساخته می‌شود، بار دیگر خواهان حل‌و‌فصل سیاسی بحران سوریه از طریق مذاکره و گفتگو شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در در نشستی که با حضور مسئولان 25 سازمان امدادرسان و همچنین با حضور برخی سفرای واتیکان و اسقف‌های خاورمیانه برگزار شد، از تمامی طرف‌ها خواست تا به مذاکرات پایبند بوده، سلاح را کنار گذاشته و اجازه بدهند تا کمک‌های بشردوستانه به آوارگان برسد و مهاجران بتوانند به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن به کشور خود بازگرداند.

وی گفت: در حال حاضر ما با خطر فراموش کردن رنج‌ها و مشکلات مردم سوریه مواجه هستیم برای همین باید بارها و بارها نام بیماری بی‌توجهی را که در حال حاضر به آن دچار شده‌ایم، تکرار کنیم.

پاپ خاطرنشان کرد: مسیحیان از مساله بقای خود و حضور در جامعه خاورمیانه رنج می‌برند و سازمان‌های مختلف باید بدون هیچگونه تبعیضی به این افراد کمک‌ کنند.

وی از شرکت‌کنندگان در این نشست خواست تا از کلیساهای محلی و تمامی قربانیان جنگی بدون تبعیض قائل شدن حمایت کنند.

پاپ فرانسیس همچنین خواهان حل‌و‌فصل سیاسی بحران سوریه از طریق مذاکره و گفتگو شد و گفت: آینده کشورها تنها با صلح ساخته می‌شود.

وی پیشتر نیز طی سفری به اردن خواهان حل‌و‌فصل سیاسی بحران سوریه و احترام به آزادی‌های مذهبی در خاورمیانه شده بود.

از سوی دیگر "رابرت ساره"، رئیس شورای حمایت بشردوستانه در واتیکان بر لزوم حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه تاکید کرد و گفت: جنگ و درگیری تنها به ویرانی‌های بیشتر و ایجاد رعب و وحشت میان مردم می‌انجامد، برای همین ما به مذاکره و برقراری صلح و سازش نیازمندیم و هیچ‌گونه وسیله دیگری برای پایان دادن به بحران در این کشور وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N309707