یک نماینده مجلس:

مجلس در بحث نظارت اهتمام ورزد تا به مراحل غیرقابل جلوگیری نرسیم

یک نماینده مجلس با اشاره به لزوم تقویت بخش نظارتی مجلس، گفت: رهبری نیز بر این امر تاکید داشتند تا با نظارت مجلس کار به مراحلی نرسد که قابل جلوگیری نباشد.

محمدرضا امیری کهنوج در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان با مقام معظم رهبری، گفت: ایشان در این جلسه مطالب ارزنده‌ای در سه محور علم، اقتصاد مقاومتی و فرهنگ مطرح کردند. بنای مجلس نیز بر این است که این محورها را سرلوحه کار خود قرار دهد و برای تحقق فرمایشات ایشان تلاش کند تا در حد شعار باقی نماند.

وی ادامه داد: مطلب دیگری که مطرح شد این بود که جایی غیر از مجلس نمی‌تواند مباحث قانونی و قانونگذاری را دنبال کند بنابراین مجلس وظیفه دارد قوانینی را مصوب کند که در این راستا یعنی در راستای علم و دانش و اقتصاد مقاومتی باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و حوزه نظارتی نیز اضافه کرد: رهبری تاکید داشتند اجازه ندهید کار به مرحله‌ای برسد که غیرقابل کنترل باشد یعنی اگر مفاسد اقتصادی یا هر مساله دیگری با نظارت دقیقی از جانب مجلس مواجه شود این مسائل به جاهایی که الان است، نمی‌رسد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی ادامه داد: به اعتقاد من مجلس باید در بخش نظارتی ورود بیشتری داشته باشد و همچنین در بخش تقنین و قانونگذاری اهتمام دارد به این حوزه نیز اهتمام بیشتری بورزد تا طبق بیانات رهبری کار به جایی نرسد که غیرقابل جلوگیری باشد.

انتهای پیام

کد N309637