نماینده ویژه هسته‌ای کره‌جنوبی به واشنگتن می‌رود

وزارت خارجه کره‌جنوبی اعلام کرد، نماینده ویژه هسته‌ای این کشور قرار است به زودی به واشنگتن برود و درباره اوضاع کنونی شبه جزیره کره با مقام‌های آمریکایی به گفت‌وگو بنشیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت امور خارجه کره‌جنوبی اعلام کرد، هوآنگ جون گوک، نماینده ویژه هسته ای سئول قرار است با گلین دیویس، همتای آمریکایی خود و سایر مقام‌های وزارت امور خارجه این کشور در جریان این سفر که از روز یکشنبه تا سه شنبه صورت می‌گیرد، دیدار و گفت‌وگو کند.

دو طرف قرار است به تبادل دیدگاه‌ها درباره اوضاع کنونی شبه جزیره کره پرداخته و درباره مواضعشان درباره مساله اتمی کره شمالی به گفت‌وگو بپردازد.

خبر سفر نماینده ویژه هسته‌ای کره جنوبی به واشنگتن پس از آن منتشر شد که ژاپن و کره شمالی موافقت کردند درباره سرنوشت شهروندان ژاپنی ربوده شده در سال‌های 1970 و 1980 توسط جاسوس‌های پیونگ یانگ بار دیگر تحقیق کنند.

ژاپن در نشستی در سوئد موافقت کرد تا تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ را در صورت عمل به تعهد درباره این تحقیق مجدد توسط کره شمالی کمتر کند.

فرستاده ویژه اتمی کره‌جنوبی و همتای آمریکایی‌اش همچنین قرار است درباره داده‌های تقویت و ابقای همکاری‌های سه جانبه میان سئول، واشنگتن و توکیو درباره کره‌شمالی به گفت‌وگو بپردازند.

این اولین سفر فرستاده ویژه هسته‌ای کره جنوبی به واشنگتن از اوایل آوریل 2014 است؛ زمانی که وی، دیوس و جونیچی ایهارا، فرستاده ارشد اتمی ژاپن مذاکرات سه جانبه برگزار کردند.

انتهای پیام

کد N309511