نماینده آشوریان: امام خمینی (ره) هنوز بر قلب های ملل جهان حکومت می کند

بت کلیا,ارتحال 93

ارومیه - ایرنا - نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان گفت: امام خمینی (ره) متعلق به تمام ملت هاست و هنوز بر قلب های تمام ملت های جهان حکومت می کند.

ˈ یوناتن بت کلیا ˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امام راحل در دوران خفقان رژیم ستمشاهی و در دورانی که حقیقت جرات نفس کشیدن نداشت فریاد آزادی سرداد.

وی اظهار کرد: فلسفه قیام بنیانگذار جمهوری اسلامی ، آزادی انسان از اسارت استکبار و ابرقدرت شرق و غرب بود و توانست انقلابی به بزرگی تاریخ خلق کند که امروز هیچ ملتی جرات خلق چنین انقلابی را ندارد.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هنوز تحلیل گران در تفسیر حقیقت امام راحل سرگردان مانده اند که چگونه رهبری روحانی توانست در دل های مردم نفوذ کرده و حکومتی را که از سوی ابرقدرتها پشتیبانی می شد به زانو درآورد.

وی افزود: امام خمینی (ره) در آغاز پیروزی، خبر از صدور انقلاب دادند برخی دولت ها این گفته ایشان را کشورگشایی معنا کردند اما دیری نگذشت که سخن امام به زیباترین شکل تفسیر شد و جنبش های اسلامی و اعتراضات دیگر ملت ها علیه دیکتاتورها بر گفته امام (ره) مهر تایید زد و نشان داد هنوز فکر امام الگوی ملت های مظلوم جهان است.

بت کلیا اظهار کرد: مخاطب امام راحل تمام بشریت بود، رهبر کبیر انقلاب اسلامی تمام انسانها را خطاب قرار داد بنابراین سیره و سبک زندگی او بهترین الگو برای هر سیاست مداری است.

وی بازخوانی افکار و اندیشه های امام (ره) را ضرورتی اجتناب ناپذیر خواند و گفت: بیان ابعاد شخصیتی امام راحل برای نسل جوان و آشنا ساختن آنان با این بزرگوار رسالت بزرگ جامعه است.

چهاردهم خرداد ماه بیست و پنجمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) است.

8135/581/ 1495
کد N309458