ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) اعلام کرد:

برنامه‌های 13 و 14 خرداد در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)

ايران,امام خميني ره ,14 خرداد,13 خرداد

ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) در اطلاعیه فراخوان مراسم 13و 14 خرداد 1393 ضمن دعوت از مردم انقلابی ایران اسلامی جهت حضور گسترده در برنامه‌های سالروز ارتحال حضرت امام خمینی‌(ره)، اهم برنامه‌های روزهای 13 و 14 خرداد ماه را اعلام کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

«من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر وما بدلوا تبدیلا»

تقارن خرداد امسال با شعبان المعظم، که فصل مناجات‌های دلنشین شعبانیه و ماه موالید پاک: حضرت سیدالشهدا، حضرت سیدالساجدین و حضرت ابوالفضل عباس علیهم الاسلام و خصوصا ماه میلاد آخرین منجی موعود که وعده‌گاه میثاق منتظران واقعی است بر معنویت مراسم نکوداشت بزرگمردی افزوده است که نه فقط در سخن و نظر، بلکه با قیام و نفس روح‌اللهی و استقامت کم‌نظیر خویش، عملا فلسفه انتظار را معنا بخشید.

خرداد و نیمه آن متعلق به امام خمینی‌(سلام‌الله علیه) است. امسال در حالی به استقبال آیین‌های پرشکوه گرامیداشت امام راحل و وقایع عظیم میانه خرداد می‌شتابیم که بیش از نیم قرن از نهضت امام و ربع قرن از رحلت امام می‌گذرد. شرایطی که امروز در سطح جهانی و داخلی، نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی در دهه چهارم پیروزی خویش تجربه می‌کند به‌خوبی این حقیقت مشهود را گواهی می‌دهند که این گذر زمان و فاصله ایام نه‌تنها بر نام و یاد و آرمان‌های امام خمینی و نهضت الهی‌اش غبار فراموشی ننشانده است بلکه روز‌به‌روز در دل مشتاقان دین و عدالت و آزادی و در اردوگاه موحدان و حق‌جویان عالم، بر بلندای آوازه نام امام خمینی، و اهمیت وصایا و پیام‌ها و آرمان‌هایش افزوده می‌شود. گستره نفوذ انقلاب اسلامی و اسلام نابی که امام خمینی منادی آن بود بدان حد رسیده است که دشمنان امام و انقلاب پس از ناکامی در مواجهه مستقیم با آن همزمان با تداوم فشارها بر ایران، برای مهار ابعاد اسلام واقعی و تحریف آن اخیرا به توطئه‌ای خطرناک و پلید روی آورده‌اند و آن حمایت آشکار و نهان آمریکا و غرب از حامیان اصلی جریان‌های تروریستی و افراطی است که با انواع نام‌ها تحت عنوان اسلام و زیر لوای شعارهای مقدس دینی دست به انفجار و آدم‌ربایی و اعمال شرم‌آور می‌زنند. نقش و ماموریت اینان بدنام کردن اسلام راستین، حمایت از دولت‌های مستبد و وابسته در کشورهای اسلامی، دامن زدن به تفرقه و نزاع‌های مذهبی و ضربه زدن به جان و مال و حیثیت مسلمانان، و منحرف ساختن افکار عمومی جهان اسلام از مشکلات اساسی خویش در مواجهه با تداوم جنایات صهیونیست‌ها و دسایس غرب در جهان اسلام است، اما مطمئنا این توطئه نیز با هوشیاری پیروان پیامبر رحمت(ص) و همه کسانی که در عصر حاضر با بیدارگری‌های مصلحانی همانند امام راحل دل در گرو اسلام عزیز و آئین رحمانی آن دارند نقش بر آب خواهد شد.

آری، در بیست‌و‌پنجمین سالگرد رحلت امام خمینی(س) عمق حضور نیرومند اندیشه امام در متن حیات جامعه و نظام اسلامی، و به برکت حضور متعهدانه مردم ایران و فرزانگی خلف شایسته امام و پایداری اصحاب و یاران امام، پشتوانه‌ای سترگ برای دولت تدبیر و امید -برآمده از حماسه و شعور سیاسی ملت ایران- پدید آورده است تا در میز مذاکره با بزرگ‌ترین قدرت‌های جهان ناکارآمدی تحریم‌ها و روش‌های نادرست گذشته آنان را صلا دهد و از استقلال و حقوق مشروع ملت ایران با دست پر دفاع کند. ان‌شاءالله بدون تردید، و به مصداق «ان تنصروالله ینصرکم» این برهه دشوار در تاریخ انقلاب اسلامی نیز همانند پرونده دفاع مقدس و ده‌ها مصاف دشوار دیگر، به نفع ملت بزرگ ایران رقم خواهد خورد.

بدین جهت در شرایط کنونی، برگزاری هر چه پرشکوه‌تر مراسم سالانه بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب و موسس نظام جمهوری اسلامی در 14 خرداد سال‌جاری بیش از هر زمان دیگر دارای اهمیت است. حضور گسترده اقشار مختلف مردم در برنامه‌های بزرگداشت امام در سراسر کشور و بویژه در حرم مطهر حضرت امام در شب و روز 14 خرداد در حقیقت همایش اقتدار معنوی نظام؛ و نمایشی است از گسست‌ناپذیری پیوند مردم و امام.

ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) ضمن اعلام آمادگی برای خدمت‌رسانی به زائران محترم، برنامه‌های مراسم را بدین شرح به اطلاع می‌رساند:

1-‌ سه شنبه 93/3/13: مراسم ویژه شب 14 خرداد پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدحسن خمینی با قرائت قرآن کریم و عزاداری مداحان عزیز آغاز و با سخنرانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی ادامه خواهد یافت.

2-‌ چهارشنبه 93/3/14: مراسم ویژه باشکوه روز 14 خرداد از ساعت 9 صبح در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی(س) آغاز و پس از قرائت قرآن کریم و عزاداری و سخنرانی حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدحسن خمینی، همگان از بیانات مهم و ارزشمند رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی و خلف شایسته امام امت بهره‌مند خواهند شد.»

انتهای پیام

کد N309214