میرگلوبیات: فرهنگ زیربنا و محور اصلی توسعه پایدار است

سیاسی

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: فرهنگ زیربنا و محور اصلی توسعه پایدار است و رشد اقتصادی بدون رشد فکری امکانپذیر نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی شهلا میرگلوبیات در آئین نخستین همایش تجلیل از مشاهیر و مفاخر ادبی ساوه در سخنانی اظهار کرد: فرهنگ و اقتصاد دو مقوله به هم پیوسته و مرتبط با یکدیگر هستند که زیربنای توسعه جامعه محسوب می‌شوند.

وی با بیان این‌که «فرهنگ و اقتصاد مانند حلقه‌های یک زنجیر به یکدیگر متصل هستند» ادامه داد: تنها راهکار توسعه متوازن این دو مقوله مدیریت جهادی و عزم ملی است تا بتوانیم به توسعه پایدار دست یابیم. تقویت فرهنگ مستلزم حفظ ارزش‌ها توأم با اخلاق اسلامی و انسانی است که از مؤلفه‌های بزرگ نامگذاری سال جاری است.

وی با بیان این‌که «کار در حوزه فرهنگی مهمترین راهکار برای مقابله با تهاجم فرهنگی است» اظهار کرد: پرداختن به حوزه فرهنگ چهره زیبایی از زندگی را برای آینده‌سازان این مرزو بوم ترسیم می‌کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در ادامه با اشاره به برگزاری آئین گرامیداشت مشاهیر و مفاخر ادبی ساوه گفت: شهرستان عالم‌پرور و ادیب‌پرور ساوه تاریخچه کهنی از شعر و ادب و فرهنگ دارد و نخبگان و اندیشمندان و نیز ادبای بزرگ و به نامی را در دامن خود پرورش داده است.

وی تصریح کرد: مشاهیر و مفاخر علم و ادب و هنر در هر جامعه آئینه‌ای از میراث تمدن و فرهنگ آن جامعه محسوب می‌شوند و این خطه از میهن عزیز اسلامی در طول تاریخ مهد علما، دانشمندان، ادبا و بزرگانی بوده است که آوازه نامشان در جای جای این کره خاکی مشهود است.

وی ادامه داد: بزرگداشت مفاخر و نخبگان ادبی، گامی بلند برای تقویت فرهنگ، شعر و ادب فارسی است و این آئین باشکوه حداقل کاری است که می‌توان در شأن و مقام بزرگان علمی و ادبی انجام داد.

میرگلوبیات همچنین به موضوع آموزش به عنوان نیاز اصلی کشورمان اشاره کرد و افزود: اگر آموزش در جامعه ما در قالب شعر و ادب صورت بگیرد تأثیرگذاری آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

انتهای پیام

کد N309105