آیت الله حائری شیرازی، شهادت سردار رشید اسلام عبدالله اسکندری را گرامی داشت

ایثار

شیراز-ایرنا، آیت الله ˈمحی الدین حائری شیرازیˈ نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در پیامی شهادت سردار رشید اسلام ˈحاج عبدالله اسکندریˈ مدافع حرم مطهر حضرت زینب(س) در سوریه را تبریک و تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این پیام که روز جمعه صادر شد و با آیه ˈمِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًاˈ آغاز شده، آمده است: شهادت سرافرازانه سردار رشید اسلام در جبهه های هشت سال دفاع مقدس و رییس سابق و پرتلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و بالاخره فرمانده جبهه مقاومت برای دفاع از حریم حرم اهل بیت(علیهم السلام)حاج عبدالله اسکندری را تبریک و تسلیت می گویم.

آیت الله حائری شیرازی در این پیام یادآور شد: آن بزرگ مرتبه، سرداری است که سرش را به مثابه سرداران کربلا برای گرفتن جایزه از دشمنان اهل بیت(ع) از شهری به شهری بردند.

نماینده مردم فارس در این پیام افزود: گوارا باد بر خانواده او این افتخار و گرامی باد بر سایر برادران دینی پیروی از آن بزرگوار که با خدای خود پیمان سربازی بسته بود و به عهد خود نیز تمام کمال عمل نمود.

در ادامه این پیام آمده است: یعقوب(ع) طبق مشیت الهی حاضر نشد برادر یوسف را بدون گرفتن وثیقه الهی به برادرانش بسپارد، طبیعی است که خداوند متعال هم طبق مشیت خود بدون اخذ وثیقه حضرت بقیه الله الاعظم را به میان امت برنخواهد گرداند.

انتهای پیام نماینده فارس در مجلس خبرگان حاکیست: از نیمه خرداد 42 تاکنون و تقدیم شهدا و جانبازانی چون حاج عبدالله اسکندری، تقدیم وثیقه امت برای وصال آن امام منتظر است، مبارک باد بر این خانواده عزیز که در مقابل آنچه تقدیم کردند بزرگترین پاداش را که همانا دیدن روی آنکه همه عمر منتظرش بودیم، دریافت خواهند کرد.

سردار رشید سپاه اسلام، شهید حاج عبدالله اسکندری(مدیرکل سابق بنیاد شهید استان فارس) که سالیان دراز در آرزوی شهادت بود با حضور در حرم مطهر حضرت زینب(س) و در کسوت مدافعان حرم آل الله جان خود را فدا و پس از عمری جهاد و خدمت صادقانه، شهد شیرین شهادت را نوش جان کرد.ک/1

677/ 667
کد N309040