یک مسئول وزارت کشور: تاکنون منابع رسمی ادعای پناهندگی دانایی‌فر را گزارش نداده‌اند

ایرنا نوشت:

رییس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور گفت: تاکنون منابع رسمی ادعای یک رسانه غیرمعتبر و ناشناس در رابطه با پناهندگی «جمشید دانایی‌فر» پنجمین مرزبان ربوده شده کشورمان را گزارش نکرده‌اند.

روح‌الله جمعه‌ای روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به سوالی درباره صحت و سقم اخبار منتشره در خصوص پناهندگی جمشید دانایی‌فر پنجمین مرزبان ایرانی ربوده اظهار داشت: منابع رسمی این خبر را گزارش نکرده‌اند و وزارت کشور همچنان پیگیر روشن شدن سرنوشت دانایی‌فر است.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور تصریح کرد: ما هر گونه اتفاق و رویدادی در این زمینه را متوجه دولت پاکستان می‌دانیم و پیگیری‌ها تا روشن شدن وضعیت این مرزبان ربوده شده همچنان ادامه خواهد داشت.

یک مقام آگاه نیز که خواست نامش فاش نشود، در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: جریان‌های معاند نظام به دنبال جریان‌سازی رسانه‌ای در موضوع گروگان‌ها هستند.

وی تاکید کرد: انتشار اخبار ضد و نقیض رسانه‌ای با هدف مطرح کردن جریان‌های معاند نظام است.

 

رامین حضرتی، سجاد زاهانی، جمشید دانایی‌فر، محمد نظامی و جمشید تیموری پنج مرزبان ایرانی شامگاه ۱۷ بهمن سال ۹۲ توسط گروهک تروریستی جیش العدل در جنوب استان سیستان و بلوچستان ربوده شدند و به داخل خاک پاکستان انتقال داده شدند. گروهک تروریستی جیش العدل پس از آن اعلام کرد دانایی‌فر یکی از پنج مرزبان ربوده شده را به شهادت رسانده ولی هیچ سندی در این زمینه منتشر نشده است.

چهار مرزبان دیگر در روز ۱۷ فروردین ماه سال جاری آزاد شده‌اند و پیگیری‌ها برای آزادی دانایی‌فر ادامه دارد.

یک مقام آگاه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: ماجرای گروگان‌گیری بیش از آن‌که یک موضوع امنیتی باشد، یک جریان‌سازی رسانه‌ای از سوی معاندین نظام است.

این منبع افزود: هدف معاندین از چنین جریان‌سازی‌های رسانه‌ای صرفا مطرح کردن خود است و رسانه‌های داخلی نباید بدون مستندات لازم تن به چنین خواسته‌ای داده و وسیله‌ای برای رسیدن معاندان به اهدافشان شوند.

 

45503

کد N309038