سردار سلامی:

هنر سپاه متوقف کردن دشمنان در توهمات و آرزوهای خود است

سیاسی

جانشین فرمانده سپاه پاسدارن گفت: مردان عرصه دیپلماتیک و سیاسی کشور در میدان دفاع از دستاوردهای انقلاب و منافع ملت در کسوت یک دفاع مقدس مردانه و شجاعانه حاضر شوند.

جانشین فرمانده سپاه پاسدارن گفت: مردان عرصه دیپلماتیک و سیاسی کشور در میدان دفاع از دستاوردهای انقلاب و منافع ملت در کسوت یک دفاع مقدس مردانه و شجاعانه حاضر شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با تبریک فرارسیدن ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: از زمانی که نظم کهن توسط انقلاب بزرگ اسلامی فرو ریخت و زمینه‌های یک نظم جدید براساس یک تفکر الهی آغاز شد، همه قدرت‌های مستکبر عالم در یک صف بندی و منسجم دست در دست هم دادند و آرزوی خشکاندن ریشه‌های استقلال کشور و شکست دادن این انقلاب بزرگ را در سر می‌پروانندند.

سلامی با بیان این‌که «این کار فقط در فضای ذهن این افراد باقی نماند» افزود:‌ آن‌ها آرزوهایشان را از ذهن به میدان عمل منتقل کردند. در نخستین روزها و ماه‌های انقلاب اسلامی ایران همه قدرت‌ها حتی آنهایی که در دوران جنگ سرد علیه یکدیگر صف آرایی کرده بودند با هم متحد شدند و از همان ابتدا از هر فرصتی توطئه‌هایی با مقیاس جهانی علیه انقلاب نظام و ملت ما ترتیب می‌دادند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر این‌که «امام خمینی (ره) با ژرف نگری و بهره‌برداری از اندیشه‌های الهی و با استفاده از شناخت عمیق زوایای پنهان دشمنان به یک اعجاز و شاهکار عظیم دست زدند» خاطرنشان کرد. در آن زمان امام خمینی(ره) برای مقابله با صف آرایی دشمنان به عنوان یک معجزه ذهنی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین را تشکیل دادند.

وی با بیان این‌که «آینده نگری امام خمینی در تشکیل نهادی به نام سپاه پاسداران چندان قابل وصف نبود» خاطرنشان کرد: هنگامی که مدتی از آن دوران گذشت، حقایق بر همگان آشکار شد که چه نورانیتی در دل یک رهبر عالی قدر وجود دارد که می‌تواند از قبل فرمول مسدود کردن راه غلبه مستکبران و شکست دادن دنیای استکباران را کشف کند.

سلامی با اشاره به درگیری‌های مرزی کشور در آن زمان، خاطرنشان کرد:‌ در نخستین روزهای تشکیل، سپاه پاسداران با قدرت‌های بزرگ درگیر شد. سپاه در حالی که نهالی نورس بود و تجربه اداره جنگ‌های بزرگ را نداشت در جنگی خارجی به دنبال جهانی در کنار ارتش وارد جنگ شد.

جانشین فرمانده سپاه با بیان این‌که «ارتش و سپاه توانستند مرزهای میهن اسلامی را آزاد کنند» خاطرنشان کرد: در این هنگامی که امام استعدادهای عظیم را در سپاه دیدند در سال 64 با فرمانشان سپاه‌ را به دریا و آسمان‌ها بردند.

سلامی با بیان این‌که «تا قبل از این فرمان سپاه فقط دارای قدرتی زمینی بود» خاطرنشان کرد: پاسداران در زمین می‌جنگیدند و به عمق جبهه دشمنان هجوم می‌بردند و سرزمین‌های غصب شده را پس می‌گرفتند اما امام خمینی این فاتحان را به فاتحان آسمان و دریا تبدیل کردند.

وی با اشاره به ایام آغاز به کار نیروی دریایی سپاه پاسداران، خاطرنشان کرد: در همان ابتدا نیروهای دریایی سپاه با قایق‌های کوچک و مردانی بزرگ به حفاظت از مرزهای آبی کشور پرداختند.

جانشین فرمانده سپاه با بیان این‌که «ما در آن زمان برای نخستین بار موازنه دریایی با آمریکا برقرار کردیم» اظهار کرد: ما برای نخستین بار اجازه ندادیم که جبهه جدید دریایی بتواند مسیر غلبه‌ای بر منافع حیاتی ملت ایران بگشاید.

سلامی با بیان این‌که «سپاه پاسداران در متن ملت رشد کرد و بلند قامت شد» خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران دشمن و راه‌های نفوذ و قدرت‌های دشمن را شناخت و سرانجام نهال جوانی که به دست امام کاشته شده بود امروز به درخت‌زاری مستحکم و شجره طیبه‌ای تبدیل شده است که دیگر هیچ قدرتی هرچند بزرگ نمی‌تواند ارتفاع این شجره طیبه را مشاهده کند.

وی با تاکید بر این‌که «هنر سپاه متوقف کردن دشمنان در توهمات و آرزوهای خود است» خاطرنشان کرد: همانطور که ما مشاهده می‌کنیم ظرفیت‌هایی که از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی الهام گرفته‌اند توانسته‌اند ارتش‌های به ظاهر قدرتمند را در شرق مدیترانه متوقف کند. این ظرفیت‌ها توانستند سناریوهای دشمنان در سرزمین‌های اسلامی را ناکام بگذارند.

سلامی با بیان این‌که «سپاه پاسداران توانسته است با متوقف کردن آرزوهای دشمان در بلاد اسلامی ظرفیت‌های عظیمی برای دیپلماسی و سیاست خارجی کشور بسازد» خاطرنشان کرد: سپاه توانسته است با توقف دشمنان کشور ظرفیت‌هایی برای دیپلماسی در بلاد اسلامی بسازد که مردان مدافع ما در جبهه دفاع از دستاوردهای ملت در عرصه دیپلماسی کشور می‌توانند با تکیه بر قدرت ایجاد شده توسط سپاه در مقابل دشمنان بزرگ و صف آرایی آنها با اطمینان خاطر بایستد و یک گام عقب نشینی نکند.

وی با اشاره به فعالیت پاسداران سپاه در مرزهای شمال غرب و غرب کشور، خاطرنشان کرد: امروز زمانی که ما به نقاط مرزی غربی کشور نگاه می‌کنیم نماد برجسته دژهای مستحکم امنیت کشور را می‌بینیم که همچون ستاره‌ای در آسمان می‌درخشد.

وی با تاکید بر این‌که «قدرت دریایی امروز سپاه با گذشته خود قابل قیاس نیست» خاطرنشان کرد:‌ پاسداران سپاه امروز توانسته‌اند در دریا قدرت عظیمی را به وجود بیاورند که هم تراز تاثیرگذاری یک قدرت دریایی جهانی است. امروز پاسداران نیروی دریایی سپاه توانسته‌اند دل دریا را بشکافند و از مرزهای آبی کشور حراست کنند و اجازه ندهند دشمنان بزرگ نگاه خیانتکارانه به آب‌های سرزمین‌مان بیاندازند.

جانشین فرمانده سپاه با بیان این‌که «سپاهیان توانسته‌اند با هدایت‌های رهبری و افق‌هایی بلندی که ایشان برای قدرت دفاعی کشور ترسیم کرده‌اند، دل آسمان‌ها را بشکافند و قدرت کشور را فضایی کنند» تصریح کرد: امروز سپاهیان هر نقطه‌ای از پایگاه‌های دشمن و با هر حجمی که بخواهند را می‌توانند مورد اصابت قرار دهند.

سلامی با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی هوا و فضای سپاه پاسداران با تاکید بر این‌که «این بازدید بیانگر این بود که در ما در عصر تحریم پیشرفته‌تر از گذشته شدیم» اظهار کرد: ما نتوانستیم در این نمایشگاه همه دستاوردها را به نمایش بگذاریم زیرا نگران بودیم که دشمنانمان قدرت عظیم انباشته را مشاهده کنند به همین دلیل از ملت عذرخواهی می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان این‌که «قدرت سپاه پاسدارن امروز از یک میدان جاذبه و تاثیر فوق‌العاده‌ای برخوردار است» گفت:‌ دشمنان این واقعیت را می‌دانند که فقط تهدید نمی‌کنیم بلکه صاحب قدرت شده‌ایم و امروز بیش از 500 گردان سازماندهی شده توسط مردم و صدها گردان حرفه‌ای نیروی زمینی سپاه این آمادگی را دارند که درس‌های فراموش نشده‌ای به دشمنان اسلام و ایران بدهند.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد:‌ به عنوان یک پاسدار کوچک از جامعه پاسداران و بسیجیان و ملت مسلمان ایران به مردان عرصه دفاع دیپلماتیک و سیاست کشور می‌گویم که در میدان دفاع از دستاوردهای انقلاب و منافع ملی ایران و جهاد هسته‌ای به ثمر نشسته کاملا در کسوت یک دفاع مقدس مردانه و شجاعانه آنگونه که در شان ملت ایران است بایستند چرا که ما آنقدر قدرت انباشته شده و متراکم داریم که همه گزینه‌های دشمن هم اگر همزمان اتفاق بیافتد جز شکست، حقارت و عقب نشینی و فرار برای دشمنان ایران و اسلام چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N308915