ظریف: دیدار امیرکویت از ایران صفحه جدیدی در روابط دو کشور است

وزير امور خارجه,كويت,محمدجواد ظريف

وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با شیخ صباح الخالد الصباح وزیرخارجه کویت سفر امیر این کشور به ایران را نقطه عطف و ایجاد فصل جدیدی در روابط دو کشور دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدجواد ظریف در این دیدار که در حاشیه هفدهمین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و در قصر الامم الجزیره برگزار شد، با اشاره به سفر قریب الوقوع امیر کویت به تهران، این سفر را سبب تقویت بیش از پیش روابط بین دو کشور همسایه و مسلمان ارزیابی کرد.

ظریف همچنین با اشاره به چالش‌های فراروی کشورهای منطقه به خصوص توسعه خشونت و افراط ، ابراز اطمینان کرد با درایت و حکمت مقامات و رهبران کشورهای منطقه و با همفکری و همکاری جمعی شاهد رفع این چالش‌ها و نگرانی‌ها باشیم و به تقویت ثبات و آرامش در منطقه و رفع برخی مسائل و مشکلات موجود در جهان اسلام کمک کنیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: هیچ دلیلی برای وجود اختلاف و مانعی برای روابط خوب و برادرانه بین کشورهای مسلمان و همسایه در منطقه وجود ندارد.

وزیر امور خارجه کویت در این دیدار با اشاره به اهتمام ویژه امیر این کشور به توسعه و ارتقاء روابط با تهران، بر جایگاه بارز ایران در منطقه و نقش سازنده آن در حل و فصل مسائل تاکید و خاطرنشان کرد: کویت توسعه روابط با ایران را نه تنها در راستای منافع دو کشور، بلکه در جهت منافع و مصالح همه کشورها و صلح و شکوفایی در کل منطقه می‌داند.

وزیر خارجه کویت با اشاره به تلاش‌های کشورش در جهت توسعه و تقویت روابط دوستانه و برادرانه بین کلیه کشورهای منطقه، از رویکرد و خط مشی حکیمانه دکتر روحانی تمجید کرد.

طرفین همچنین فعال شدن کمیسیون‌های سیاسی و اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری توافقات و بکارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود در روابط به خصوص در ابعاد اقتصادی و تجاری و بازرگانی را مورد توافق قرار دادند.

وزرای امور خارجه دو کشور همچنین با تاکید بر دیدگاه‌های مشترک ایران و کویت مبنی بر ضرورت توسل به راه حل سیاسی و روش‌های مسالمت آمیز برای فائق آمدن بر برخی اختلافات و چالش‌ها از جمله در سوریه بر ضرورت همکاری جمعی برای مقابله با پدیده شوم تروریسم و افراط گرایی تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N308782