دیدار ظریف با نخست‌وزیر الجزایر

وزير امور خارجه,الجزاير,محمدجواد ظريف

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان که برای شرکت در نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد به الجزایر سفر کرده است، روز پنج‌شنبه در الجزیره پایتخت این کشور با عبدالملک سلال نخست‌وزیر الجزایر دیدار کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان که برای شرکت در نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد به الجزایر سفر کرده است، روز پنج‌شنبه در الجزیره پایتخت این کشور با عبدالملک سلال نخست‌وزیر الجزایر دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ظریف در این دیدار از دولت و مردم الجزایر به خاطر حسن میزبانی و

برگزاری موفق نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد، همچنین اهتمام ویژه دولت و مردم این کشور و به خصوص رئیس‌جمهور الجزایر به خاطر تلاش‌های موثر در جهت حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سوریه تقدیر و تشکر کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به روابط بسیار خوب سیاسی فیمابین دو کشور گفت: الجزایر پیوسته بعنوان کشوری پیشگام در مبارزه با استعمار دارای روابط خوب با ایران و نقشی فعال در جنبش عدم تعهد بوده است.

ظریف ابراز امیدواری کرد در آستانه پنجاهمین سالگرد روابط ایران و الجزایر، شاهد برگزاری هرچه موفق‌تر کمیسیون عالی مشترک دو کشور به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر الجزایر و آغاز تحرکی جدید در روند توسعه همه جانبه روابط باشیم و گام‌های موثری در این مسیر برداشته شود.

وزیر امور خارجه با اشاره به شناخت نخست وزیر الجزایر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در زمینه‌های مختلف، بر آمادگی همه جانبه کشورمان برای پیشبرد روابط به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

ظریف همچنین با اشاره به مواضع و دیدگاه‌های مشترک دو کشور در خصوص بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، بر آمادگی متقابل کشورمان برای همفکری و همکاری با الجزایر در خصوص مسائل مهم بین المللی و بویژه جهان اسلام تاکید کرد.

نخست‌وزیر الجزایر در این دیدار با ابراز خرسندی از روند خوب و رو به رشد روابط فیمابین تهران و الجزیره بر اهتمام ویژه رئیس‌جمهور این کشور به روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی با اشاره به این‌که هیچ محدودیتی برای توسعه و گسترش روابط با ایران نداریم ، ابراز امیدواری کرد با برگزاری کمسیون عالی مشترک شاهد جهش در سطح روابط به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و تجاری باشیم.

نخست‌وزیر الجزایر افزود: ما بر این باوریم که با سابقه خوب همکاری‌ها بین دو کشور باید در جهت توسعه و پیشرفت بیش از پیش روابط تلاش کنیم.

سلال همچنین به نقش مهم و تاثیرگذار ایران در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره و اظهار کرد: الجزایر در بسیاری از زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران دیدگاه‌های مشترک دارد و می‌توانیم در راستای منافع و مصالح مشترک همفکری و همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N308723