شورای امنیت خواهان انتخاب هرچه سریع‌تر رئیس جمهوری لبنان شد

سیاسی

شورای امنیت با ابراز نگرانی از به تاخیر افتادن انتخاب رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد که رئیس جمهوری این کشور باید در زمان معین شده انتخاب شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه روسیه الیوم، در بیانیه‌ای که از سوی 15 کشور عضو شورای امنیت صادر شد، از دولت و گروه‌های سیاسی لبنانی خواسته شده تا رئیس جمهوری این کشور را در زمان تعیین شده و بدون تاخیر انتخاب کنند.

شورای امنیت با اعلام حمایت از لبنان در روند تشکیل دولت انتقالی تاکید کرد که این شورا مجددا به ضرورت رساندن کمک‌های بین المللی به لبنان به منظور مقابله با مشکلات اقتصادی و انسانی و امنیتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، تاکید می‌کند.

این شورا در ادامه آورده است: همه لبنانی‌ها را به حمایت از وحدت ملی در مقابل هرگونه تهدیدی که ثبات منطقه را تهدید می‌کند، دعوت می‌کنیم و بر این مساله تاکید داریم که باید همه طرف‌های سیاسی لبنان به مواضع طرف مقابل احترام بگذارند و در بحران سوریه نیز دخالت نکنند.

دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان روز شنبه به پایان رسید و گروه‌های سیاسی این کشور هنوز نتوانسته‌اند بر سر یک فرد واحد برای جانشینی سلیمان به توافق برسند.

انتهای پیام

کد N308655