ابراز نگران آمریکا از "کمک‌های نظامی خارجی" به مخالفان اوکراینی

سیاسی

پس از ساقط شدن یک هلیکوپترنظامی و کشته شدن 14 تن از سرنشینان آن در شرق اوکراین، واشنگتن نگرانی خود را در مورد تامین تسلیحات از سوی طرف‌های خارجی برای جدایی‌طلبان حامی روسیه ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، کاخ سفید اعلام کرد که نگران این مساله است که جدایی‌طلبان شرق اوکراین از تسلیحات پیشرفته استفاده می‌کنند.

در حالی که دولت آمریکا به صورت مستقیم کرملین را به تامین این تسلیحات برای مخالفان حامی روسیه متهم نکرده از روسیه خواسته تا برای مقابله با این مساله و عدم دسترسی مخالفان به چنین تسلیحاتی اقداماتی را انجام دهد.

جی کارنی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در این باره گفت: ما به شدت نگران رخدادهای خشونت‌بار شرق اوکراین هستیم و از این مساله که جدایی‌طلبان حامی روس در شرق اوکراین به تلاش خود برای دسترسی به تسلیحات پیشرفته و سایر کمک‌ها از خارج از اوکراین ادامه می‌دهند، بیمناکیم.

در همین حال کشورهای عضو اتحادیه اروپا، روسیه و اوکراین قرار است بعد از ظهر امروز (جمعه) و با هدف از میان برداشتن تهدید قطع صدور گاز به اوکراین نشستی را در برلین برگزار کنند. این مذاکرات با میانجی‌گری کمیسیون اروپایی در برلین، آلمان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N308610