سیاستمداران صهیونیستی و آمریکایی، هدف هکرهای ایرانی

سیاسی

بر اساس یک گزارش، هکرهای ایرانی توانسته‌اند صدها سیاستمدار و مقام نظامی رژیم اسرائیل و آمریکا را هدف قرار دهند.

بر اساس یک گزارش، هکرهای ایرانی توانسته‌اند صدها سیاستمدار و مقام نظامی رژیم اسرائیل و آمریکا را هدف قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری پرس تی وی، شرکت آمریکایی محافظت از اطلاعات آیسایت پارتنرز طی گزارشی ادعا کرده است هکرهای ایرانی با استفاده از هویت‌های ساختگی در فضای مجازی اینترنت، صدها سیاستمدار و مقام نظامی اسرائیل (رژیم صهیونیستی) و آمریکا را هدف عملیات نظارتی خود قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، هکرها سه سال پیش یک سایت خبری ساختگی ساخته و جزئیات هویت خبرنگارانی که ظاهرا در آن کار می‌کردند و همچنین جزئیات نیروهای صنایع امنیت و دیگران را به طور ساختگی، ایجاد کردند.

بر این اساس هکرهای ایرانی با ایجاد شخصیت‌های غیرواقعی از طریق شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک و لینکداین با اهداف خود تماس برقرار کرده و با به کاربردن مسایل تکنیکی، اطلاعات شخصی و حساب‌های کاربری آن‌ها را کسب می‌کردند.

گزارش این مؤسسه نخستین روایت جز به جز از عملیاتی است که از سوی محققان آن یک نبرد تجسسی سایبری گسترده ایرانی‌ها علیه ایالات متحده توصیف شده است.

به نوشته سایت شبکه خبری بلومبرگ، یکی از عوامل شناسایی این هکرها، این مساله بوده است که بر اساس ساعات نهار و زمان کار این هکرها که تا روز عصر پنج‌شنبه بوده و دوباره صبح شنبه بر سر کار می‌آمدند، شبیه ساعات کاری ایرانیان در هفته بوده است.

انتهای پیام

کد N308570