حمدین صباحی با پذیرش شکست: در دولت آتی مصر شرکت نمی‌کنم

سیاسی

در پی نهایی شدن پیروزی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، حمدین صباحی، رقیب وی با پذیرش شکست تاکید کرد که هیچگونه پست دولتی یا اجرایی را نخواهد پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، با شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری مصر در داخل و خارج و جمع کل آرای اخذ شده، عبدالفتاح السیسی فرمانده پیشین نیروهای مسلح مصر توانست با کسب 92.8 درصد از آرای صحیح پیروز قاطع انتخابات شود و حمدین صباحی، نامزد ملی گرای انتخابات و تنها رقیب السیسی تنها 3 درصد از آرا را به خود اختصاص داد.

صباحی پس از شکست در انتخابات خطاب به مردم مصر تاکید کرد که به انتخاب ملت احترام می‌گذارد و شکست در انتخابات را می‌پذیرد.

وی گفت: ما در انتخابات شکست خوردیم اما برای خود و ملت مصر احترام و عزت خریدیم چرا که به ملت این فرصت داده شد که حق انتخاب داشته باشند و گزینه‌ای به ملت تحمیل نشود.

صباحی با اعلام اینکه برخی کارشکنی‌ها و تقلب‌ها در روند انتخابات ثبت شده گفت: ما در تنگنا قرار داشتیم و در موارد بسیاری نمایندگان ما از حوزه‌های رای گیری اخراج می‌شدند و در داخل حوزه‌ها تبلیغات آشکار به نفع السیسی در جریان بود اما در نهایت ما به خواست مردم احترام می‌گذاریم.

وی گفت: انتخابات شاهد موارد بود که به آزادی و شفافیت سیاسی در مصر لطمات زیادی زد.

صباحی در ادامه گفت: در دولت آتی شرکت نخواهم کرد و هیچگونه پست دولتی یا اجرایی را قبول نمی‌کنم اما به وظایفم در قبال کشورم عمل خواهم کرد.

انتهای پیام

کد N308379