قانونگذاران امریکا در صدد تشدید تحریمها علیه کره شمالی بر آمدند

کره شمالی,تحریم

تهران ، ایرنا - قانونگذاران امریکا روز پنجشنبه در صدد تشدید تحریم ها علیه کره شمالی به دلیل انچه که پولشویی و نقض حقوق بشر از سوی پیونگ یانگ خواندند، هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان طرح مربوط به تشدید تحریمها را تنها چند ساعت پس از آن تصویب کردند که ژاپن سردمدار اصلی موضع سرسختانه علیه کره شمالی به طور غیر منتظره تصمیم به کاهش تحریمهایش علیه پیونگ یانگ پس از انجام مذاکرات کم سابقه بین این دو کشور عمدتا متخاصم گرفت.

طرح مجلس نمایندگان منجر به تهیه لیست سیاه مقامات کره شمالی خواهد شد که گمان می رود براساس گزارش یک کمیسیون سازمان ملل در موارد نقض حقوق بشر در این کشور دست داشته باشند.

این کمیسون رژیم کیم جونگ -اون در کره شمالی را در زمینه نقض حقوق بشر با آلمان نازی قابل قیاس دانسته بود.

قانون پیشنهادی، از وزارت خزانه داری می خواهد که پیونگ یانگ را مایه نگرانی در مورد پولشویی اعلام کرده و بانک های کشورهای ثالث را از همکاری مالی با یان کشور برحذر دارد.

طرح تحریم ها همچنین محدودیت های شدیدی در مورد مجوزهای صادراتی سست شده در سال 2008 زمانی که جورج بوش رئیس جمهوری امریکا در یک اقدام بحث برانگیز کره شمالی را از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج کرد، ایجاد خواهد کرد.

مترجمام 1403 **1917
کد N308237