دیدار وزیر خارجه صربستان با همتای ایرانی خود /

ابراز امیدواری وزیر خارجه صربستان برای حل نهایی موضوع هسته ای ایران

عدم تعهد,ظریف

الجزیره – ایرنا - «اویسا داجیچ» وزیر خارجه صربستان با ابراز خرسندی از روند مذاکرات ایران با گروه 1+5 ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات تا حل نهایی موضوع هسته ای ادامه یابد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، وی روز پنج شنبه در حاشیه هفدهمین اجلاس وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد در الجزیره در دیدار با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از روند گسترش روابط میان دو کشور بخصوص در بخش تجاری و اقتصادی ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به سفر اخیر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به صربستان، آن را بسیار خوب توصیف و تاکید کرد که این سفر نتایج مفیدی را نیز به همراه داشت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد را بر عهده دارد نیز در این دیدار بر افزایش دیدارهای پارلمانی و استفاده از ظرفیت های مجالس دو کشور در جهت گسترش روابط تاکید کرد.

وی در عین حال با اشاره به روابط خوب ایران و صربستان خواهان استفاده از ظرفیت های موجود برای توسعه و تقویت روابط شد.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان با یادآوری نقش و سابقه صربستان در تاسیس جنبش عدم تعهد ابراز امیدواری کرد که در آینده روابط گسترده تری میان ایران و صربستان شکل گیرد .

هفدهمین اجلاس میان دوره ای وزیران امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با شعار «تقویت همبستگی برای صلح و پیشرفت» هفتم خرداد در کاخ ملت ها(قصرالامم) الجزیره پایتخت الجزایر آغاز به کار کرد و شامگاه امروز (پنج شنبه) به کار خود پایان می دهد.

دستور کار این اجلاس دو روزه بررسی موضوع میزبانی کشور ونزوئلا برای اجلاس آتی سران جنبش عدم تعهد، افزایش عملکرد اعضای جنبش عدم تعهد و نیز بررسی اسنادی در خصوص موضوعات سیاسی، منطقه ای، محیط زیست، توسعه و فقرزدایی در میان کشور های عضو است.

سیام**9103 **1917
کد N308130