رئیس جمهوری نیجریه متعهد به جنگی کامل علیه بوکوحرام شد

رئیس جمهوری نیجریه امروز (پنج‌شنبه) ضمن اطمینان خاطر دادن به والدین 219 دختر نوجوان ربوده شده در مورد بازگرداندن آن‌ها گفت، وی دستور انجام عملیاتی گسترده را برای دپایان دادن به اقدامات تروریست‌ها صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری نیجریه در یک سخنرانی تلویزیونی در مراسم "روز دموکراسی" گفت: من تصمیم گرفتم تا با راه‌اندازی یک جنگ کامل علیه تروریسم از دموکراسی، اتحاد ملی و ثبات سیاسی‌مان دفاع کنم.

وی افزود: من به نیروهای امنیتی دستور داده‌ام تا از هر اقدام لازم تحت قانون استفاده کنند تا مطمئن شوند که این عملیات صورت می‌گیرد. من مطمئنم که شما این آدم‌کش‌ها را از نیجریه بیرون خواهید کرد. ما برای دستیابی به این هدف از هیچ تلاشی مضایقه نخواهیم کرد.

جاناتان ادامه داد: جامعه بین‌الملل و همسایگانمان با حمایت از مردم نیجریه باعث می‌شوند تا دفاع ما تقویت شده، دخترانمان آزاد شوند و تروریست‌ها از این کشور بیرون رانده شوند.

رئیس جمهوری نیجریه همچنین عوامل‌ خارجی تندرو را مقصر ناآرامی‌ها دانسته و گفت، دولتش هر اقدامی انجام می‌دهد تا دختران ربوده شده را بازگرداند.

وی افزود: تروریسم بین‌المللی در کشور ما دستاوردهای دموکراتیک، اقتصادی و اجتماعی را تهدید می‌کند.

بانک جهانی می‌گوید دو سوم از جمعیت 170 میلیون نفری نیجریه در فقر به سر می‌برند.

انتهای پیام

کد N307946