هشدار لاوروف: اوکراین در آستانه جنگ برادرکشی است

وزیر امور خارجه روسیه غرب را به سوق دادن اوکراین به یک جنگ برادرکشی متهم کرده و بار دیگر خواستار پایان اقدامات نظامی دولت کی‌یف علیه جدایی طلبان حامی روسیه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در راستای بیانیه‌های اخیر این کشور منتشر شد که آمریکا و اتحادیه اروپا را به تحریک آشوب و ناآرامی در اوکراین متهم می‌کند.

لاوروف گفت: مردم اوکراین در ورطه جنگ برادرکشی هستند.

وی بدون نام بردن از کشور خاصی غرب را مقصر بحران اوکراین دانست و گفت: این مساله در پی تلاش‌ها برای استفاده از این کشور نه تنها به عنوان یک رابط وحدت‌بخش میان بخش‌های مختلف حوزه اروپا-آسیا بلکه به خاطر استفاده از آن به عنوان نقطه عطفی میان غرب و شرق قاره اروپا رخ داده است.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: انتخابات ریاست جمهوری اوکراین باید به توقف عملیات نظامی در شرق این کشور کمک کند. هر کس که پس از الحاق شبه جزیره کریمه به مسکو، روسیه را به امپریالیسم متهم می‌کند در حال اشتباه است.

وی ادامه داد: منظور از یک جهان روسی که از سوی کشور و کلیسای ارتودکس روسیه مطرح شده است هیچ ارتباطی با نقشه‌های امپریالیستی ندارد. این مساله تنها درباره حفظ روابط معنوی و فرهنگی میان مردم است.

انتهای پیام

کد N307693