محسن رضایی در کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب:

‌‌با رعایت فلسفه سیاسی حکومت‌داری امام ‌(ره)‌ هیچ خطری ایران را تهدید نمی‌کند

سیاست داخلی

‌‌اگر در ادبیات سیاسی امام (ره) بنگریم بیشترین واژه‌ای که در بیانات ایشان دیده می‌شود همین مفهوم است و بر همین اساس جمهوری اسلامی را بنا نهاد و ملتی کاملا مختلف با دیدگاه‌های متفاوت را در راستای صراط مستقیم جمع کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با رعایت فلسفه سیاسی حکومت‌داری امام خمینی(ره)، هیچ خطری ایران را تهدید نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محسن رضایی صبح امروز در کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب در خمین اظهار داشت: اسناد و مدارک تاریخی نشان می‌دهد که خانواده امام(ره) یک خانواده اهل جهاد و علم بودند و آقا مصطفی، پدر بزرگوار امام(ره) در مبارزه با یاغی‌های اطراف خمین و فراگیری دروس از مراجعی بود که فخرالمجتهدین لقب گرفت و این است که از این خانواده اهل علم و ایمان فرزندی متولد می‌شود که می‌تواند راه ایران را ترسیم کند.

وی تصریح کرد: مهمترین کار امام(ره) این بود که فلسفه سیاسی حکومت‌داری را در ایران بنیان گذاشتند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با نگاه به حکومت شاهان شاهد آن هستیم که حاکمان ایران فلسفه و دید سیاسی نداشتند و تنها در زمان صفویه با کمک علما و مراجع این نگاه سیاسی وجود داشت و پس از آن فلسفه سیاسی مهم‌ترین عنصری بود که جامعه سیاسی و نخبگان سیاسی ایران از دست داده بودند.

رضایی با بیان اینکه پس از 500 سال معمار کبیر انقلاب برای نخبگان، حاکمان و قرن‌های آینده مسیر سیاسی و فلسفه و منطقی را بنا نهاد که اساس آن بر توحید بود، ادامه داد: ‌‌‌امام خمینی(ره) فرمودند: «کلمه توحید، بدون توحید کلمه امکان‌پذیر نیست.» و بر این اساس تفرقه یک شرک عملی است و با توحید نظری قابل جمع نیست، همانطور که شرک نظری با توحید عملی قابل جمع نیست.

وی گفت: ‌‌اگر در ادبیات سیاسی امام (ره) بنگریم بیشترین واژه‌ای که در بیانات ایشان دیده می‌شود همین مفهوم است و بر همین اساس جمهوری اسلامی را بنا نهاد و ملتی کاملا مختلف با دیدگاه‌های متفاوت را در راستای صراط مستقیم جمع کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اگر بخواهیم پیشرفت داشته باشیم باید این فلسفه سیاسی را رعایت کنیم.

رضایی با اشاره به اهمیت انتقاد اظهار کرد: انتقادها می‌تواند در جهت وحدت باشد، اگر انتقادها بر اساس توحید صورت گیرد بسیار خوب است و به وحدت جامعه منجر می‌شود که این راه، همان راه امام(ره) است، وحدت کلمه اگر در راستای مبارزه با شرک و بت‌پرستی نباشد، وحدت نیست.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) راه را برای کشور هموار کرده افزود: ‌اگر امروز در کشور فقر، بیکاری و گرانی وجود دارد، از امام نیست از رفتار و عمل ما است، جمهوری اسلامی می‌گوییم اما در مسیر امام حرکت نمی‌کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه با رعایت فلسفه سیاسی حکومت‌داری امام خمینی(ره)، هیچ خطری ایران را تهدید نمی‌کند، گفت: اگر این فلسفه در دو بعد نظری و عملی و بر مبنای توحید انجام شود هیچ تحریمی بر ایران اثر ندارد.

 

کد N307660