شروع آیین های سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) درپاکستان

ایران,ارتحال 93

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با فرا رسیدن بیست و پنجمین سالگرد رحلت ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) ویژه برنامه هایی در شهرهای مختلف پاکستان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، این ویژه برنامه ها با همت دفتر رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در اسلام آباد و خانه های فرهنگ ایران در شهرهای مختلف پاکستان با حضور گسترده اقشار مختلف مردم از جمله دانش آموزان، دانشجویان، علما، اعضای احزاب سیاسی و جامعه بانوان برگزار خواهد شد.

ˈتقی صادقیˈ رایزن فرهنگی ایران روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: مراسم مختلفی به این مناسبت از فردا (جمعه) درشهرهای ˈاسلام آباد، راولپندی، مولتان، لاهور، اسکردو، کراچیˈ و دیگر شهرهای پاکستان شروع خواهد شد.

وی افزود: مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با حضور شخصیت های دینی و فرهنگی در محل جامعه امام صادق(ع) و همراه با گشایش نمایشگاه محصولات فرهنگی در خصوص زندگانی و آثار گرانقدر حضرت امام (ره) و همایش بررسی افکار و اندیشه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران با حضور نخبگان رسانه ای پاکستان در شهر اسلام آباد برگزار می شود.

رایزن فرهنگی سفارت کشورمان گفت: مراسمی نیز از سوی خانه فرهنگ ایران درشهر ˈمولتانˈ در شرق ایالت پنجاب و ˈمظفرآبادˈ مرکز منطقه کشمیر تحت کنترل پاکستان به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و با حضور شخصیت های مختلف فرهنگی و دینی برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: کنفرانسی با عنوان ˈبیداری اسلامی از دیدگاه امام خمینی(ره) و ابوالاعلی مودودیˈ در محل دانشگاه رفاه اسلام آباد برگزار خواهد شد و شخصیت های برجسته علمی، فرهنگی و دینی در این کنفرانس مقالات خود را ارائه می کنند.

صادقی با اشاره به پخش مستندهای ارزنده درباره شخصیت و زندگانی حضرت امام خمینی(ره) از شبکه های مختلف پاکستان افزود: برنامه قرائت قرآن کریم در چهارده مسجد شهر اسکردو در ایالت گلگیت-بلتستان در شمال پاکستان نیز برگزار می شود.

خانه فرهنگ کشورمان در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان نیز برنامه های ویژه ای بمناسبت گرامیداشت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) تدارک دیده است.

ˈعلی یوسفیˈ رییس خانه فرهنگ ایران در پیشاور در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: خانه فرهنگ کشورمان با همکاری دانشگاه پیشاور مراسمی بمناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) در محل تالار صاحب زاده عبدالقیوم دانشگاه این شهر برگزار می کند.

آساق ** ا.ر ** 275 **
کد N307650