رییس کمیته حمل و نقل دریایی مجلس:

الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد قشم در حال پیگیری است

عضو کمیسیون عمران و رییس کمیته حمل و نقل دریایی مجلس شورای اسلامی گفت: سفر جمعی نمایندگان مجلس به هرمزگان با هدف نظارت بر پیشرفت و اعتبارات پروژه ها و مصوبات هیأت دولت در هرمزگان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، منصور آرامی در حاشیه بازدید از بندرگاه نخل ناخدا افزود: پایان فاز اول احداث بندرگاه نخل ناخدا با هدف جابجایی کالا و مسافر به جزیره هرمز از موضوعاتی است که در مجلس مطرح شده و برای الحاق این جزیره به منطقه آزاد قشم در مجلس در حال پیگیری هستیم.

شهلا میرگلوی بیات، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در بازدید از بیمارستان‌های بندرعباس بر تجهیز هرچه سریعتر بیمارستان‌های این شهر به امکانات رفاهی درمانی و ساخت بیمارستان جدید تاکید کرد و گفت: با توجه به طرح تحول نظام سلامت که رضایت بیماران را به دنبال داشته، باید متناسب با آن فضا، تجهیزات و نیروی انسانی نیز تامین شود.

سید عطاء الله حکیمی، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و سخنگوی هیأت نظارتی نمایندگان نیز در جریان بازدید از بندر شهید رجایی گفت: استان هرمزگان به عنوان قطب اقتصادی و دروازه طلایی کشور به عنوان اولین مقصد نظارتی نمایندگان مجلس در حوزه های مختلف در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با ساخت اسکله های جدید در بندر شهید رجایی ظرفیت این بندر سالانه از 3 میلیون به 8 میلیون TEUکانتینر افزایش می یابد، افزود: در پی بازدید از عملیات لایروبی و ساخت اسکله های کانتینری نقاط ضعف و قوت توسعه این بندر را احصاء می کنیم؛ سپس مباحث مربوطه را با وزیر راه و شهرسازی در میان می گذاریم و نتایج آن را به زودی به مردم اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N307492