نجفقلی حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا:

نگذاشتند امام(ره) به همه اهدافش دست یابد/مردم بیش از مسئولان پای اهداف امام ایستادند

امام خميني ره ,انقلاب اسلامي ايران,انجمن اسلامي مدرسين

یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین با اشاره به اهمیت نقش مردم در سیره امام خمینی(ره)، گفت: این جمله که "مردم ولی‌نعمتان ما هستند"، جز از امام(ره)، از کسی شنیده نشد.

نجفقلی حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره ویژگی‌های شخصیتی و اهداف امام خمینی(ره)، اظهار کرد: امام در مسیر حرکت انقلاب اسلامی آنچنان که خودش ذوب در اسلام بود، تلاش می‌کرد که حکومت را در قالب اسلام شکل دهد و هیچ چیزی جز خدا در وجودش جریان نداشت.

وی ادامه داد: خدمت به مردم، ترویج اسلام و گسترش اجرای احکام اسلامی از اهداف امام(ره) بود و او می‌خواست دین خدا را با همه برکاتش بر روی زمین برای مردم به ارمغان آورد و خودش هدفی جز رضای خدا نداشت.

این استاد دانشگاه افزود: با این حال، باید اعتراف کنیم که نگذاشتند امام اهدافش را بطور کامل پیاده کند. ترور یاران و فرزندان ایشان، آشوب‌هایی که گروه‌های تروریستی و بازمانده‌های نظام سلطنتی بوجود آوردند، جنگ هشت ساله که تمام وقت امام را گرفت و کم‌تجربگی برخی از کسانی که مدیریت کشور را در زمان انقلاب بر عهده گرفتند، همه مانع از آن شد که امام بتواند به همه آنچه می‌خواست، دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه "انقلاب بزرگ بود و مشکلاتش هم به همان میزان بزرگ بود"، گفت: با وجود همه این مشکلات، این امام(ره) بود که به همه مردم و مسئولان دلداری می‌داد و کسی احساس تزلزل در وجود ایشان نمی‌دید و این امر به خاطر پایه‌های محکم ایمانی ایشان بود که تنها بر خدا تکیه داشت.

حبیبی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات دیگری که امام در رسیدن به اهدافش داشت، این بود که همه، فهم، درک و تقوای امام را نداشتند. امام بارها به علما و روحانیون و روشنفکران دینی تذکر می‌دادند که فراموش نکنید این مردم بودند که شما را از زندان‌ها و گوشه‌نشینی و انزوا بیرون آوردند و این جمله معروف امام که فرمودند مردم ولی نعمت ما هستند، جز از ایشان از کسی شنیده نشد.

این عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها همچنین گفت: امام همواره به مسئولان ساده‌زیستی و تهذیب و تقوا را تذکر می‌دادند اما مقام‌ها و زیبایی‌های دنیا بسیاری از آنان را فریفت و همه آنچه آرزوی امام بود، یعنی برقراری حکومت با معیارهای امام علی(ع)، تحقق نیافت. ما نمی‌توانیم بگوییم که جمهوری اسلامی موفق شده که به همه اهداف انقلاب دست پیدا کند و این مسأله به خاطر غفلت، فریفته دنیا شدن و بسیاری از مسائلی است که مسئولان درگیر آن شدند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه "باید اعتراف کنیم که مردم بیش از همه مسئولان، پای اهداف و تحقق آرمان‌های امام و انقلاب ایستادند"، تصریح کرد: تهذیب نفس جزو اصول تربیتی است که مدیریت ما باید می‌داشت اما تنها در حد آرزو باقی مانده است و آن مقدار از انقلابی که بجا مانده، مرهون خون شهداست.

انتهای پیام

کد N307478