هشداررئیس جمهوری ونزوئلا به آمریکا؛

راه تحریم ها، راهی شکست خورده است

ونزوئلا,آمریکا

مادرید- ایرنا- ˈنیکلاس مادوروˈ رئیس جمهوری ونزوئلا روز چهارشنبه به آمریکا هشدار داد که راه تحریم ها ، راهی شکست خورده است .

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، مادورو که در برنامه هفتگی خود ˈدر تماس با مادوروˈ صحبت می کرد ، ادامه داد : ما از کشورمان دفاع خواهیم کرد .

وی با بیان اینکه دولتش ، هرگونه قانونی که کنگره آمریکا برای تحریم کردن ونزوئلا تصویب کند را به رسمیت نخواهد شناخت، تصریح کرد: ˈما آن را به دلیل جعلی بودن ، در تمامی صحنه های بین المللی رد می کنیم ˈ.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین مشروعیت کنگره آمریکا برای اعمال اقدامات علیه کشورهای ثالث را به زیر سوال برد و با پرسش گفت: آیا یک کشور می تواند قانونی را برای تحریم کردن کشوری دیگر تصویب کند؟ ˈفقط امپراطوری های استعماری می توانند قوانین برون مرزی اعمال کنند ˈ.

در هر حال ، مادورو ابراز امیدواری کرد که در نهایت، قانونگذاران ایالات متحده نتوانند اقدامات تنبیهی علیه ونزوئلا را به پیش ببرند .

وی گفت :امیدوارم که اوباما گوش به حرف ملت آمریکا ، ملت ونزوئلا و ملت آمریکای لاتین بدهد .

رییس جمهوری ونزویلا درهمین راستا از ده ها قانون گذار دموکرات که نسبت به اعمال احتمالی تحریم ها علیه ونزوئلا مخالفت کردند، قدردانی کرد .

مادورو درهمین حال این تحریم ها علیه ونزوئلا را کم اهمیت خواند و ادامه داد: متاسفم که قشری از راستگرایان ونزوئلا وجود دارند که به ترویج این تحریم ها می پردازند. آنها باید مراقب باشند که به قربانی تبدیل نشوند و به آنها توصیه می کنم که راه دیگری را انتخاب کنند زیرا آنها می توانند قربانیان اصلی آن باشند .

رئیس جمهوری تصریح کرد : در بین کسانی که ممکن است تحریم ها علیه شان اعمال شود ، نیروهای مسلح ملی بولیواری هستند و می دانید چرا ؟ زیرا آنها نتوانستند در آن نفوذ کنند و حتی یک نظامی را پیدا نکردند که در خدمت طرح های کودتا جویانه راست گرایان افراطی آمریکا باشد .

اروپام **1234**1552
کد N307179