اسرائیل پیشنهاد تازه آمریکا درباره سوریه را رد کرد

فارس نوشت:

یک پایگاه خبری آمریکایی از درخواست تازه واشنگتن از تل آویو برای حمله به سوریه پرده برداشت. مقامات رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی خود از درگیر شدن ایران در این جنگ، درخواست آمریکا را رد کردند.
پایگاه خبری تحلیلی آمریکایی «ورلد تریبیون» در گزارشی نوشت: همزمان با مخالفت اسرائیل برای حمله به سوریه، آمریکا نبردی جدید را علیه تل آویو آغاز کرده است.

بنا بر این گزارش، منابع دیپلماتیک اعلام کردند که رژیم صهیونیستی درخواست «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا برای حمله به ارتش سوریه همزمان با ادامه دستاوردهای نظامی علیه نیروهای تروریست در این کشور را نپذیرفته است. این درخواست در ماه جاری میلادی (ماه مه) توسط واشنگتن مطرح شده است.

بر اساس اعلام این منابع دیپلماتیک، مشاوران اوباما از جمله «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی آمریکا به رهبران اسرائیلی هشدار داده اند که از این تصمیم خود پشیمان خواهند شد.

یک منبع آگاه به ورلد تریبیون اعلام کرد: به اسرائیلی‌ها هشدار داده شده که رد درخواست حمله به نیروهای «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه برای آنها بسیار پرهزینه خواهند بود و طی چند هفته اخیر نیز شواهد بسیاری مبنی بر تلافی آمریکا مشاهده شده است.

این منبع آگاه افزود: سوزان رایس و «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا توضیحات اسرائیل را مبنی بر اینکه حمله به ارتش سوریه می‌تواند منجر به جنگ با ایران شود، نپذیرفته‌اند.

49261

کد N307127