کاندیدای پست نخست وزیری کره جنوبی انصراف داد

سیاسی

امروز (چهارشنبه) کاندیدای معرفی شده از سوی رئیس جمهوری کره جنوبی برای تصدی پست نخست وزیری به دلیل مواجه بودن با اتهامات فساد مالی از کاندیداتوری انصراف داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که پارک گئون های، رئیس جمهوری کره جنوبی تلاش دارد تا پس از بحران ماه گذشته میلادی به سبب غرق شدن کشتی مسافربری، اقدام به ترمیم کابینه خود کند کناره گیری کاندیدای وی یک شکست محسوب می‌شود.

فرد پیشنهادی پارک گئون های به دلیل مناقشه بر سر درآمدهای وی در زمان خدمت به عنوان قاضی دادگاه عالی این کشور و شائبه وجود فساد در دوره مسئولیتش، از کاندیداتوری انصراف داد.

رئیس جمهوری کره جنوبی حدود یک هفته پیش آن دای هی، قاضی سابق دادگاه عالی این کشور را به عنوان کاندیدای جایگزینی چونگ هونگ ون برای مقام نخست وزیری معرفی کرد.

چونگ پس از غرق شدن کشتی مسافربری کره جنوبی مجبور شد از سمت نخست وزیری استعفا دهد. با این وجود کاندیداتوری جانشین وی خیلی زود زیر سوال رفت چرا که فاش شد که فرد پیشنهادی در مقام قاضی سابق دادگاه عالی کره جنوبی از سمت خود به منظور کسب درآمد 6 / 1 میلیارد وون طی تنها پنج ماه سوء استفاده کرده است.

آن که 58 سال سن دارد گفت: برای آنکه برای دولت رئیس جمهوری کره جنوبی مشکلی ایجاد نشود از کاندیداتوری خود انصراف می دهم. اگر من همچنان کاندیدا باشم برای دولت موجب فشار بیشتر خواهم بود.

وی افزود: من از بابت ایجاد نگرانی برای رئیس جمهور متاسفم و به این ترتیب به زندگی یک شهروند معمولی باز می‌گردم.

انتهای پیام

کد N306725