سردار سلامی: پیام پیامبر آزادی حقیقی انسان ها است

سیاسی

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان این‌که امروز ما در معرض تهاجمات مدرن‌ترین شیطان تاریخ حیات قرار داریم با تاکید بر لزوم غلبه بر این شیاطین گفت: ما باید شیطان و غلبه بر آن را عامل رشد خود قرار دهیم که تنها راه این امر نیز قرآن و عترت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران در مراسم نمادین شروع فعالیت هزار واحد قرآنی در هزار پایگاه بسیج تهران بزرگ با اشاره به مبعث پیامبر اسلام خاطرنشان کرد: پیامبر رسالت عظیم و جاودانه خود را در رسالتی بزرگ برای دعوت همه مردم به توحید و یکتاپرستی آغاز کرد.

وی با تاکید بر این‌که پیامبر مظهر رحمت الهی است به بیان ویژگی‌های پیامبر پرداخت و گفت: پیامبر مبشر به رحمت الهی است و بیم دهنده و انظارکننده خلق به پرهیز از اطاعت طاغوت است.

سلامی با اشاره به حدیث ثقلین با تاکید بر این‌که این حدیث نشان دهنده یکی بودن پیامبر و قرآن در عالم معناست، تصریح کرد:‌ پیامبر و قرآن هرگز از یکدیگر جدا نمی‌شوند همانطور که این حدیث شریف بیان می‌کند رمز دور شدن انسان‌ها از ضلالت و گمراهی تمسک به این دو ثقل الهی است که عصاره عالم خلقت و فشرده همه هستی هستند است.

وی با تاکید بر این‌که پیامبر آمده است تا زنجیرهای اسارت را از دست و پای بشریت باز کند تصریح کرد:‌ پیام او آزادی حقیقی انسان‌هاست و بندگی خداوند تنها در منشور پیامبر برای مسلمانان و مومنان مفهوم پیدا می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه در ادامه با اشاره به این‌که قرآن معجزه‌ای بزرگ از پیامبر است به بیان ویژگی‌های آسمانی قرآن کریم اشاره کرد و گفت: قرآن کتابی برای همه جنبه‌های زندگی بشریت است و در آن راهنمای عمل و هدایت حقیقی انسان‌ها نهفته است. و تنها راهی که می‌تواند ما را از وسوسه شیاطین نجات دهد قرآن کریم است.

سلامی با بیان این‌که ما امروز در معرض مدرن‌ترین شیاطین تاریخ حیات قرار داریم اظهار کرد: ما باید شیطان و غلبه بر آن را عامل رشد قرار دهیم و قرآن و عترت نیز تنها راه این اقدام است.

وی با بیان این‌که ما معرض تهاجم قدرتمند فرهنگی قرار داریم افزود: اگر امروز ما با هویت درونی خویش از درون این گنجینه بی پایان الهی خود حفاظت نکنیم این جریان شوم فرهنگی ما را خواهد برد.

انتهای پیام

کد N306710