اولیای دم، قاتل فرزند خود را بخشیدند

اعدام,شوراي حل اختلاف,قاتل,دادگستري فارس

همزمان با عید سعید مبعث در شیراز و در مراسم صلح و سازشی که در یک پرونده قتل ترتیب داده شده بود، خانواده یک مقتول از قاتل فرزند خود گذشته و او را بخشیدند.

همزمان با عید سعید مبعث در شیراز و در مراسم صلح و سازشی که در یک پرونده قتل ترتیب داده شده بود، خانواده یک مقتول از قاتل فرزند خود گذشته و او را بخشیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، 10 سال پیش در یکی از محلات اطراف شیراز طی درگیری لفظی و نزاع دو دوست با یکدیگر، یکی از آن دو به نام (م.س) به قتل رسید، که با همت و پیگیری شورای حل اختلاف استان فارس این پرونده منجر به صلح و سازش بین طرفین شد.

حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی معاون قضایی دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان فارس در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت صلح و سازش از منظر قرآن کریم گفت: در قرآن کریم به دفعات از عفو و گذشت سخن به میان آمده است که این خود نشان از اهمیت و عظمت عفو و بخشش در پیشگاه خداوند متعال دارد.

وی افزود: در کلام معصومین (ع) نیز به خوبی به اهمیت عفو و بخشش اشاره شده است و در همین راستا امیرالمومنین (ع) گذشت را تاج مکارم اخلافی خوانده است و بهترین عمل را عمل کسانی خوانده است که در عین قدرت و قوت انتقام گیری، برای رضایت پرودگار متعال گذشت نمایند.

معاون قضایی دادگستری استان فارس گفت: کسی که تحت تربیت حضرت حق تعالی پرورش یافته باشد و افعال و اخلاق معصومین (ع) را سرلوحه کار خود قرار دهد از وی چیزی جز عفو و گذشت انتظار نمی‌رود.

موسوی ضمن تقدیر از عفو و بخشش خانواده اولیاء دم گفت: خانواده اولیاء دم با بخشش قاتل نشان دادند که آموزه‌های دینی و اعتقادی به صورت عملی در آنها تاثیرگذار بوده و امیدواریم که این عمل در خور ستایش الگویی برای تمام جامعه باشد.

وی در پایان از زحمات و تلاش‌های مسئولان قضایی، ریش سفیدان محلی که در امر صلح و سازش و اصلاح ذات البین همواره شوراهای حل اختلاف را یاری می‌کنند به ویژه از اعضای محترم شعبه عشایر کشکولی شورای حل اختلاف فیروزآباد به لحاظ موفقیت ارزشمند مصالحه در 8 پرونده قتل عمد تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام قهرمان عباسی امام جمعه قائمیه نیز گفت: در فرهنگ عشایر روحیه مردم داری و گذشت که در تداوم وحدت و پایداری جامعه بسیار موثر است موج می‌زند.

وی افزود: مسائل اختلافی در بین عشایر باید با حسن نیت و پیگیری ریش سفیدان انجام شود و با اصلاح ذات البین طرفین بیش از این شاهد چنین مراسم‌هایی باشیم.

عباسی در پایان از تلاش‌ها و پیگیری‌های شورای حل اختلاف شعبه کشکولی در به صلح و سازش رساندن 8 پرونده تقدیر و تشکر کرد.

بر اساس این گزارش در پایان این مراسم با اهداء یک جلد کلام الله مجید ضمن اخذ رضایت از خانواده ولی دم تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N306569