اولیای دم، قاتل فرزند خود را بخشیدند

اعدام,شوراي حل اختلاف,قاتل,دادگستري فارس

همزمان با عید سعید مبعث در شیراز و در مراسم صلح و سازشی که در یک پرونده قتل ترتیب داده شده بود، خانواده یک مقتول از قاتل فرزند خود گذشته و او را بخشیدند.

همزمان با عید سعید مبعث در شیراز و در مراسم صلح و سازشی که در یک پرونده قتل ترتیب داده شده بود، خانواده یک مقتول از قاتل فرزند خود گذشته و او را بخشیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، 10 سال پیش در یکی از محلات اطراف شیراز طی درگیری لفظی و نزاع دو دوست با یکدیگر، یکی از آن دو به نام (م.س) به قتل رسید، که با همت و پیگیری شورای حل اختلاف استان فارس این پرونده منجر به صلح و سازش بین طرفین شد.

حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی معاون قضایی دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان فارس در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت صلح و سازش از منظر قرآن کریم گفت: در قرآن کریم به دفعات از عفو و گذشت سخن به میان آمده است که این خود نشان از اهمیت و عظمت عفو و بخشش در پیشگاه خداوند متعال دارد.

وی افزود: در کلام معصومین (ع) نیز به خوبی به اهمیت عفو و بخشش اشاره شده است و در همین راستا امیرالمومنین (ع) گذشت را تاج مکارم اخلافی خوانده است و بهترین عمل را عمل کسانی خوانده است که در عین قدرت و قوت انتقام گیری، برای رضایت پرودگار متعال گذشت نمایند.

معاون قضایی دادگستری استان فارس گفت: کسی که تحت تربیت حضرت حق تعالی پرورش یافته باشد و افعال و اخلاق معصومین (ع) را سرلوحه کار خود قرار دهد از وی چیزی جز عفو و گذشت انتظار نمی‌رود.

موسوی ضمن تقدیر از عفو و بخشش خانواده اولیاء دم گفت: خانواده اولیاء دم با بخشش قاتل نشان دادند که آموزه‌های دینی و اعتقادی به صورت عملی در آنها تاثیرگذار بوده و امیدواریم که این عمل در خور ستایش الگویی برای تمام جامعه باشد.

وی در پایان از زحمات و تلاش‌های مسئولان قضایی، ریش سفیدان محلی که در امر صلح و سازش و اصلاح ذات البین همواره شوراهای حل اختلاف را یاری می‌کنند به ویژه از اعضای محترم شعبه عشایر کشکولی شورای حل اختلاف فیروزآباد به لحاظ موفقیت ارزشمند مصالحه در 8 پرونده قتل عمد تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام قهرمان عباسی امام جمعه قائمیه نیز گفت: در فرهنگ عشایر روحیه مردم داری و گذشت که در تداوم وحدت و پایداری جامعه بسیار موثر است موج می‌زند.

وی افزود: مسائل اختلافی در بین عشایر باید با حسن نیت و پیگیری ریش سفیدان انجام شود و با اصلاح ذات البین طرفین بیش از این شاهد چنین مراسم‌هایی باشیم.

عباسی در پایان از تلاش‌ها و پیگیری‌های شورای حل اختلاف شعبه کشکولی در به صلح و سازش رساندن 8 پرونده تقدیر و تشکر کرد.

بر اساس این گزارش در پایان این مراسم با اهداء یک جلد کلام الله مجید ضمن اخذ رضایت از خانواده ولی دم تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N306569

وبگردی