سردار سلامی :حل معادله‌های سیاسی جهان اسلام بدون نظر ایران امکان پذیر نیست

سیاسی

جانشین فرمانده‌ی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که با انقلاب امام در نقشه جغرافیای سیاسی جهان یک قطب جدیدی از قدرت به نام اسلام ظهور کرد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی موازنه‌ی قدرت شرق و غرب را در هم شکست و نقطه‌ی آغاز تغییر هندسه‌ی قدرت جهان و نقطه آغاز نبرد مسلمانان علیه مستکبران بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین سلامی صبح امروز در حسینیه جماران با اشاره به این‌که انقلاب امام خمینی برای باز کردن زنجیرهای بشریت بود، خاطر نشان کرد: شکوه انقلاب امام در این است که او در بزرگترین و قدرتمندترین امپراطوری حیات بشری غلبه کرد و توانست در عصر تسلط قدرت‌های بزرگ تاریخ با استقلال، آزادی ، آگاهی ، اعتبار ، شخصیت و هویت را برای ملل مسلمان به ارمغان بیاورد.

وی همچنین افزود: قبل از انقلاب، ملل اسلامی در گورستان جهل مدرن مدفون بودند و هویت اسلامی خود را از دست داده بودند و جغرافیای جهان اسلام در ژئوپلتیک قدرت‌های بزرگ تفسیر می‌شد وخبری از مقامات مسلمانان نبود. در چنین فضایی امام به مسلمانان جان داد و ملل اسلامی را احیاء کرد.این انقلاب نقطه تولد قیامی عظیم علیه مسکتبران بود.

سلامی در ادامه با بیان این که امام به مسلمانان یاد داد که قدرت‌های بزرگ شکست پذیرتر از آن هستند که دیده می شوند اظهار کرد: هر آنچه امام می‌گفت حقایقی بود که در عالم واقعیت تحقق می‌یافت. امام فروپاشی کمونیسم را پیش بینی کرده بود و ایشان همچنین اظهار کردند که امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند اکنون ما می‌بینیم که آمریکا هنوز هیچ غلطی نرکده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین خاطر نشان گفت: همانگونه که پیامبر (ص) با لشگر کشی کافران مواجه شد، انقلاب امام هم تا امروز در مقابل صف‌بندی همه قدرت‌های جهان قرار دارد . در مقابل انقلاب و نظام نیز با همه‌ی توان در مقابل صف بندی دشمنان ایستاده است و تکیه گاه اصلی این نظام یعنی ولایت فقیه توانسته با بسیج دل‌ها و آگاهی افزایی به ذهن‌ها با لشگر کشی قدرتهای بزرگ مقابله کند.

وی همچنین با بیان این‌که انقلاب اسلامی در مقابل کارشکنی ها نه تنها آسیب ندیده، بلکه مرزهای خود را به پیش برده خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی توانسته پیشرفتهای علمی و اقتصادی را به ارمغان بیاورد و نظامی را به عنوان الگو معرفی کند. هنر امام دراین بود که با ساخت نظام ولایی انقلاب خویش را تکمیل کرد.

سلامی همچنین با اشاره به این که مردمان شجاع ما اجازه نداده‌اند حوادث پس از غدیر دوباره رخ دهد خاطر نشان کرد: این بار امامت به یغما نرفت ومقام معظم رهبری که تربیت شده مکتب امام و شخصیتی در مختصات امام بودند رهبری انقلاب را به عهده گرفتند و در برابر نظام سلطه ایستادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دشمن ادعا می‌کند که توانسته است نظام‌های مختلفی را از بین ببرد و قانون اساسی کشورهای مختلفی را تنظیم کند گفت: پس از دفاع مقدس تهاجم فرهنگی که یک جنگ جهانی تمام عیار بود علیه کشور ما به وقوع پیوست، اما رهبری توانست استراتژی دشمنان را به خوبی تشخیص دهد.

سلامی در ادامه اظهار کرد: نبرد اقتصادی دشمن نبردی بدون نظیر در تاریخ است هیچ کشوری با این شدت تحت محاصر اقتصادی قرار نگرفته است. اگر این تحریم بر آمریکا تحمیل می‌شد شاید بیش‌ از یک ماه دوام نمی‌آورد اما هیچ چیزی در ایران تغییرنکرد. و وقتی دشمن ارتباط اقتصادی خودرا با ایران قطع کرد ، اقتصاد کشور رشد یافت.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه با بیان این‌که فتنه‌های بزرگ نتوانسته است از دژ‌های مستحکم فهم مردم عبور کند افزود: امروز ایران به عنوان یک قدرت بزرگ و معتبر ، جهانی و شکست ناپذیر ظاهر شده است انقلاب چنان موازنه قدرت را به هم زده که حل معادله‌های سیاسی حداقل در جهان اسلام بدون جلب رضایت ایران ممکن نیست. الهامات انقلاب سایر ملل اسلامی را به حرکت درآورده به گونه‌ای که دیگر مقامات آمریکایی نمی‌توانند آشکارا در خیابان‌های کشورهای اسلامی حضور پیدا کنند.

سلامی در پایان با بیان این که ما تا آخر ایستاده‌ایم افزود: هم قدرت دفاعی و هم توان اقتصادی و هم نفوذ معنویت و قدرت رهبری مقام معظم رهبری به درجه‌ای از اقتدار و اعتبار رسیده که هر فرمول دشمن را با شکست مواجه می‌کند. این نتیجه‌ی تکیه یک ملت به اسلام، فقاهت، دین و ایمان است.

انتهای پیام

کد N306534