عرب تایمز: سفر امیر کویت به ایران فرصتی تاریخی است که دوباره تکرار نمی‌شود

سیاسی

روزنامه عرب‌تایمز در یادداشتی تحلیلی نوشت: سفر امیر کویت به ایران یک فرصت تاریخی منطقه‌ای است که با توجه به شرایط کنونی خاورمیانه دوباره تکرار نمی‌شود.

روزنامه عرب‌تایمز در یادداشتی تحلیلی نوشت: سفر امیر کویت به ایران یک فرصت تاریخی منطقه‌ای است که با توجه به شرایط کنونی خاورمیانه دوباره تکرار نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این روزنامه در ادامه نوشت: سفر امیر کویت به ایران نقشه‌های جدید سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی را ترسیم خواهد کرد.

عرب تایمز علاوه بر این به مساله پایان سلطه قدرت و امپریالیسم در منطقه پرداخت و یادآور شد: قدرت در برخی مناطق منتقل شده است و بنابراین کشوری مانند آمریکا دیگر نمی‌تواند قدرت خود بر کشورهایی مانند ویتنام را حفظ کند.

بودن در همسایگی یکدیگر با روابطی که بر اساس دوستی، تمایلات دوجانبه و مبادله منافع اقتصادی بنا شده است، می‌تواند به تضمین امنیت کشورها کمک و برخورداری مردم از یک زندگی راحت را تامین کند.

این روزنامه در ادامه آورده است: این پیامی است که بسیاری از مردم تلاش کردند به دولت ایران ارسال کنند.

بدون شک ایران از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهور پیام‌های مثبتی را به بسیاری از پایتخت‌های منطقه و هم‌چنین دیگر کشورهای جهان ارسال کرده است اگرچه هنوز این پیام‌ها را به ویژه در منطقه به مرحله اجرا در نیاورده است.

عرب تایمز هم‌چنین نوشت: امروز کویت و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) با سفر امیر کویت به پایتخت ایران نشان دادند که آماده‌اند تا گذشته را فراموش کنند و فصل جدیدی در روابط‌شان را آغاز کنند.

این روزنامه ابراز امیدواری کرد که امیر کویت با توجه به جایگاهی که در منطقه دارد بتواند به دستاوردهایی برسد که برای همگان سودمند باشد.

به گزارش ایسنا، امیر کویت به دعوت رسمی حسن روحانی قرار است به همراه یک هیات بلندپایه روز یک‌شنبه وارد تهران شود و با مقامات ایرانی دیدار و گفت‌وگو کند.

انتهای پیام

کد N306533