محمدرضا عارف در مراسم افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در زاهدان:

هیچ جریانی نمی‌تواند نقش تاثیرگذار مردم در اداره امور کشور را نادیده بگیرد

سیاست داخلی

همه جریانات مختلف کشور باید بدون سهم خواهی دولت را کمک کنند و بدانند که دولت در چه شرایطی بر سر کار آمد و تلاش کنند قوه مجریه به اهداف کوتاه و بلندمدت خود با آرامش دست پیدا کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: همه جریانات مختلف کشور باید بدون سهم خواهی دولت را کمک کنند و بدانند که دولت در چه شرایطی بر سر کار آمد و تلاش کنند قوه مجریه به اهداف کوتاه و بلندمدت خود با آرامش دست پیدا کند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در مراسم افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در زاهدان با تبریک عید مبعث و گرامی داشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و اظهار خشنودی جهت افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در استان سیستان و بلوچستان همزمان با ایام شعبانیه، گفت:انتخاب استان سیستان و بلوچستان بعنوان اولویت‌های اول در افتتاح شعبه بنیاد امید بیانگر نگاه شورایعالی و هیات مدیره بنیاد به این استان و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های آن است.امیدوارم فعال شدن بنیاد امید در این استان منشاء خیر و برکت برای استان باشد و بعنوان یک نهاد مردمی بتواند نقش اتاق فکر را در برنامه‌های پیشرفت و توسعه و حل مشکلات استان، همگرایی و تفاهم بیشتر بین فعالان اجتماعی و سیاسی داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش مردم در صحنه ‌ای مختلف انقلاب،تصریح کرد: جهت گیری اصلی نظام،حضور مردم در صحنه و مشارکت مردم در همه امور است و جایگاه مردم در قانون اساسی به صورت شفاف بیان شده است و هیچکس و هیچ جریانی نمی تواند نقش تاثیر گذار مردم در اداره امور کشور را نادیده بگیرد.

عارف تاکید کرد: اصل مسلم و قطعی در دنیای امروز نقش آفرینی مردم در کنار دولت‌ها در همه امور فرهنگی،علمی،اجتماعی و سیاسی است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: پیشرفت کشورها و پاسخگویی دولت‌ها در گرو مشارکت و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد است.
رئیس بنیاد امید ایرانیان ماموریت اصلی بنیاد متبوع اش را تلاش برای اعتلای ایران اسلامی و افزایش کیفیت زندگی آحاد مردم بوسیله تولید،بازتولید و توزیع فرهنگ و گفتمان عقلانیت و اعتدال در کشورداری همراه با تعامل و تفاهم سازنده و دانایی محوربین خبرگان و نخبگان خردورز ایرانی داخل و خارج از کشور دانست و گفت:مبنای حرکت بنیاد امید ایرانیان اعتدال،اخلاق مداری و خردورزی و توسعه گفتمان کشور داری خردمندانه و توانمندسازی جوانان و زنان است.

عارف افزود: مهمترین مسئولیت اجتماعی بنیاد امید ایرانیان نهادسازی، تقویت نهادهای مدنی و کادرسازی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حمایت و همیاری با دولت تدبیر و امید تاکید کرد و گفت: همه جریانات مختلف کشور باید بدون سهم خواهی دولت را کمک کنند و بدانند که دولت در چه شرایطی بر سر کار آمد و تلاش کنند قوه مجریه به اهداف کوتاه و بلندمدت خود با آرامش دست پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دفاتر استانی بنیاد امید باید اتاق فکری امین و یاوری دلسوز و کارشناسی خبره برای همه نهادهای دولتی، عمومی و مردمی باشد،تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که دفتر بنیاد، با توجه به پتانسیل‌ها، موقعیت ارزنده استان و سرمایه‌های ارزشمند طبیعی و انسانی یک برنامه راهبردی را تدوین کنند و حتی درطراحی برنامه ششم توسعه تاثیرگذار باشند.

عارف در پایان با اشاره به ظرفیت‌های استان سیتان و بلوچستان تاکید کرد: استان سیتان و بلوچستان می تواند پل ارتباطی با ثبات کشور با کشورهای همسایه باشد.

کد N306460