با حضور رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع

متولیان برگزاری همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی رهبری، تجلیل شدند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه ‌"نیروهای مسلح از برگزاری ‌همایش محتوایی و علمی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای‌ از وزارت دفاع تجلیل کردند"، گفت: ان‌شاء‌الله مبانی نظری و علمی این همایش ‌بصورت کتب آموزشی در دانشگاه‌های نیروهای مسلح مبنای عمل قرار گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین قندهاری رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از متولیان برگزاری دومین همایش "تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)" تقدیر شد.

وی در این مراسم با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و ایام مبعث حضرت رسول مکرم اسلام(ص) و تقدیر و تشکر از متولیان برگزاری این همایش، همایش دوم را به لحاظ کمی و کیفی بسیار برجسته و پرمحتوا و ارزشمند دانست و گفت: بحمدالله پس از برگزاری اولین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) توسط سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مقدمات اجرایی هرچه با شکوه‌تر دومین همایش با این موضوع برنامه‌ریزی شد.

‌رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ادامه داد: ‌با همکاری و همیاری همه بخش‌ها در مجموعه وزارت دفاع بویژه وزیر محترم دفاع، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، سازمان حفاظت اطلاعات، هیأت علمی همایش و سایر بخش‌های اجرایی، بیش از 500 مقاله ‌در حوزه‌های خاستگاه نظری دفاع هوشمند، ابعاد دفاع هوشمند، ‌شناخت تهدیدات نوظهور و دفاع هوشمند، ‌روابط بین‌الملل و دفاع هوشمند، حوزه‌ سایبری و دفاع هوشمند و ...‌ دریافت شد.

قندهاری با بیان اینکه ‌"بخش‌های مختلف ‌نیروهای مسلح از برگزاری این همایش محتوایی و علمی از وزارت دفاع تجلیل کردند"، افزود: ان‌شاء‌الله مبانی نظری و علمی این همایش که در واقع تبیین اندیشه‌های حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا در حوزه‌های مختلف است بصورت کتب آموزشی مرجع در دانشگاه‌های نیروهای مسلح و سایر مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی مبنای عمل قرار گیرد.

‌رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع از متولیان برگزاری دومین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) خواست‌ از هم‌اکنون تقویم برگزاری سومین دوره این همایش را تدوین و اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه ‌"دومین دوره این همایش به لحاظ کمی و کیفی قابل مقایسه با اولین همایش تبیین اندیشه‌ها نبود"، تصریح کرد:‌ انتظار است درباره اطلاع‌رسانی عمومی و دریافت مقالات از سایر دانشگاه‌های کشور نیز در سومین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی بررسی لازم انجام شود.

قندهاری با ‌بیان اینکه ‌"ان‌شاءالله در آینده نزدیک پنج کتاب رونمایی شده در این همایش و سایر کتب تهیه شده از مقالات برتر همایش در سطح مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاه‌های نیروهای مسلح توزیع خواهد شد"، تاکید کرد: به زودی کتاب‌های «مبانی نظری اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای‌»، «اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای در حوزه جنگ نرم‌«، «دیپلماسی دفاعی در اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای‌«، «سرمایه‌های فکری و معنوی در اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای» و «علم و فناوری دفاعی در اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای» ‌در سطح دانشگاه‌ها و حتی در سطح ملی توزیع می‌شود تا این مراکز بتوانند در برنامه‌ریزی‌های راهبردی و متون آموزشی خود از آنها حداکثر استفاده را ببرند.

انتهای پیام

کد N306349