سفیر سوریه در تهران: مردم سوریه خواهان بازگرداندن امنیت و ثبات هستند

سیاسی

سفیر سوریه در تهران با بیان اینکه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه به معنای ترجمه عملی این کشور است، تاکید کرد: نتیجه‌ی این انتخابات تصویری از آینده‌ی سوریه نشان خواهد داد.

عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره‌ی روند انتخابات ریاست جمهوری این کشور در تهران گفت: انتخابات در شرایط دموکراتیک برگزار می‌شود. شهروندان سوری مقیم ایران در استان‌های مختلف از اقشار گوناگون به سفارت مراجعه می‌کنند تا در این انتخابات شرکت کنند تا بدین شکل بتوانند کاندیدای مورد نظر خود را آزادانه و با شفافیت کامل از میان سه کاندیدا انتخاب کنند.

وی ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری اولین انتخابات ریاست جمهوری است که بر اساس قانون اساسی و انتخابات جدید برگزار می‌شود و ترجمه عملی اراده مردم سوریه است. مردم سوریه با انداختن رای خود در صندوق ها از حق خود در انتخابات به دور از هرگونه مداخله خارجی، استفاده می‌کنند.

سفیر سوریه در تهران اضافه کرد: مردم سوریه با رایشان اولویت‌های ملی خود را مشخص کرده و خواهان بازگرداندن امنیت و ثبات به کشورشان بوده و به حفاظت از ارزش‌های ملی، اخلاقی و انسانی کشورشان می‌پردازند و به دنبال بازسازی ویرانی‌ها و تخریب‌هایی هستند که گروههای تکفیری به بار آورده‌اند. مردم سوریه با رای خود بار دیگر بر رابطه تنگاتنگ با محور مقاومت تاکید می‌کنند.

وی درباره‌ی میزان سوری‌های مقیم ایران گفت: به طور دقیق نمی‌توان در این باره اظهار نظر کرد اما به طور تقریبی 1000 تا 1500 نفر سوری در استانهای مختلف ایران زندگی می‌کنند که بیشتر آنها در دانشگاههای ایران تحصیل می‌کنند.

در سفارت سوریه دو صندوق رای برای سوری‌های مقیم ایران گنجانده شده بود. عدنان محمود سفیر سوریه در ایران و مقامات و مسئولان سفارت در ساعات اولیه رای خود را در صندوق انداختند.

با گذشت زمان تعداد حاضران سوری برای رای دادن افزایش یافت. بیشتر شرکت کنندگان را جوانان تشکیل می‌دادند که از استانهای مختلف ایران از جمله اصفهان، قم و قزوین برای رای دادن به تهران آمده بودند و برخی دیگر به همراه خانواده و فرزندانشان در سفارت حضور یافته و رای خود را در صندوق انداختند.

ماهر عبدالحفیظ حجار، حسان عبدالله النوری و بشار حافظ اسد سه کاندیدای ریاست جمهوری سوریه هستند. انتخابات سراسری در این کشور 13 خرداد ماه برگزار می شود.

انتهای پیام

کد N306344