خونتای تایلند تصاویری از سیاستمداران بازداشت‌ شده را منتشر کرد

سیاسی

خونتای جدید تایلند امروز (چهارشنبه) پخش تصاویری از سیاستمدارانی را که تحت بازداشت قرار دارند، آغاز کرد تا به مردم اطمینان دهد با آن‌ها به خوبی رفتار می‌شود.

خونتای جدید تایلند امروز (چهارشنبه) پخش تصاویری از سیاستمدارانی را که تحت بازداشت قرار دارند، آغاز کرد تا به مردم اطمینان دهد با آن‌ها به خوبی رفتار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این ویدئوها اواخر روز سه‌شنبه در شبکه 5 تلویزیون تحت کنترل ارتش پخش شد و پس از آن سایر ایستگاه‌های تلویزیونی تایلند آن‌ها را پخش کردند که نشان می‌دهد افرادی که تحت بازداشت ارتش هستند، در حال گفت‌وگو با افسران ارتش هستند.

در میان آنها می‌توان جاتوپورن پرومپان، رهبر جنبش پیراهن قرمزها نیز دیده می‌شد که از دولت مخلوع حمایت می‌کرد. ارتش تایلند که اکثر اعضای دولتی را که عزل کرده است در بازداشت دارد، بیش از 260 تن از جمله سیاستمداران نخبگان روزنامه نگاران و فعالان منتقد این رژیم را احضار کرده است. هنوز مشخص نیست که چه تعدادی همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

جاتوپورن در این فیلم‌ها، پیراهنی سفید رنگ بر تن دارد و در حال گفت‌وگو با یک افسر ارتش است و اینگونه به نظر می‌رسد که کاهش وزن داشته و خسته است.

وی در سخنانش می‌گوید که حالش خوب است و تاکید می‌کند: هم اکنون همه حال همدیگر را درک می‌کنیم و باید هرکاری انجام بدهیم تا کشور متلاشی نشود.

ارتش تایلند در 22 مه دومین کودتا طی هشت سال را ترتیب داد و یک دولت منتخب را برکنار کرد که ماه‌ها می‌گفت که دموکراسی شکننده این کشور از سوی معترضان، دادگاه‌ها و نهایتا ارتش تحت فشار و حمله قرار دارد.

ژنرال پرایوث چان اوچا، رئیس ارتش تایلند که روز دوشنبه هفته گذشته از سوی پادشاه این کشور به عنوان رئیس جدید دولت تایید شد، در کنفرانس خبری خود به مخالفان بالقوه هشدار داد تا نه اعتراض کنند و نه تظاهرات چرا که به گفته وی در صورت انجام این اقدامات تایلند به دوران بحران و آشوب و تظاهرات‌های خیابانی روزهای گذشته باز می‌گردند.

پس از این کنفرانس خبری ارتش تایلند دو خبرنگار را که "سوالات نامناسب" پرسیده بودند، احضار کرد. سوالات آن‌ها درباره زمان و چگونگی تعیین نخست‌وزیر آتی و سازماندهی انتخابات بود و رئیس ارتش نیز پاسخ مشخصی به آن‌ها نداد و به ناگهان محل سخنرانی را ترک کرد.

انتهای پیام

کد N306128