فتاحی آخرین اقدامات فراکسیون اعتدال را تشریح کرد

نماینده‌ی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی آخرین اقدامات فراکسیون اعتدال را تشریح کرد و گفت:‌ اکثر افرادی که در این فراکسیون حضور خواهند داشت ازنمایندگان مستقل هستند.

نماینده‌ی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی آخرین اقدامات فراکسیون اعتدال را تشریح کرد و گفت:‌ اکثر افرادی که در این فراکسیون حضور خواهند داشت ازنمایندگان مستقل هستند.

عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی آخرین فعالیت‌ها برای اعلام موجودیت فراکسیون اعتدال گفت: مقرر بود قبل از انتخابات هیات رئیسه مجلس برای سال سوم اعلام موجودیت کنیم اما طی نشست‌هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که این کار کمی دیرتر انجام شود زیرا شرایط مدیریتی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

وی با بیان این که اگر بلافاصله می‌خواستیم اعلام موجودیت کنیم شرایط خیلی فرق می‌کرد خاطر نشان کرد:‌ همان طور که دیدید در انتخابات هیات رئیسه تغییرات به چه نحو رخ داد و به نفع چه کسانی رقم خورد .

این نماینده‌ی اصلاح طلب مجلس با تاکید بر این که اگر پیش از این تشکیل این فراکسیون برای ما ضرورت آن احساس می‌شد اما امروز به یک نیاز تبدیل شده است اظهار کرد: اکثر افرادی که در این فراکسیون حضور خواهند داشت از نمایندگان مستقل هستند و ما اگر برای آن می‌خواهیم نام اعتدال بگذاریم بدان دلیل است که اعتدال در همه دنیا وجود دارد .

فتاحی درباره‌ی اعضای شورای مرکزی نیز اظهار کرد:‌ تعدادی از نمایندگان از جمله محجوب، حسین زاده، علی مطهری، پزشکیان ، تاج گردون، نکو و .... افرادی هستند که با آنها صحبت‌هایی انجام شده است و ما طوری برنامه‌ریزی کردیم که جریان اعتدال تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه تا اندازه‌ای عرصه را برای ما تنگ کردند که حتی نام وکیل‌الدوله نیز بر ما نهادند گفت: بنده معتقدم عنوان اعتدال تنها متعلق به دولت روحانی نیست بلکه فکر و اندیشه جهانی است و حتی پیامبر (ص) نیز فرمودند: با دشمنان خود با اعتدال برخورد کنید. بنابراین معقدم عدالت مطلقا به دولت احمدی‌نژاد تعلق ندارد و یا سازندگی به دولت هاشمی و اصلاحات به دولت خاتمی. و همینطور اعتدال به دولت روحانی، بلکه در تمام جهان سازندگی؛ اصلاح طلبی، عدالت و اعتدال وجود دارد.

انتهای پیام

کد N306087