درخواست رییس کمیسیون قضایی مجلس برای اصلاح هر چه سریعتر قانون هدفمندی

سیاسی

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از دولت خواست تا به وعده خود برای اصلاح قانون هدفمندسازی یارانه‌ها تا پایان خردادماه عمل کند.

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از دولت خواست تا به وعده خود برای اصلاح قانون هدفمندسازی یارانه‌ها تا پایان خردادماه عمل کند.

الله‌یار ملک‌شاهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در مرحله دوم باید به گونه‌ای به اجرا در آید که موجب له شدن دهک‌های حقوق‌بگیر نشود.

نماینده مردم کوهدشت با اشاره به مجوز قانون بودجه 93 برای اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: بودجه سال جاری مجوز افزایش قیمت حامل‌های انرژی را در کنار پرداخت سهم بخش‌های تولید و سلامت به دولت داده است و همان‌طور که ملاحظه می‌شود دولت شیب ملایمی را برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در پیش گرفته است که این خود مانع از شوک قیمتی جدید به بازار همچون فاز اول هدفمندسازی بوده است.

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: افزایش نرخ حامل‌های انرژی بر هزینه تمام شده تاثیر افزایشی خواهد گذاشت. با اجرای مرحله دوم هدفمندی، تورم جدی به وجود می‌آید البته مشروط بر آنکه قیمت تولیدات و خدمات داخلی از ابتدای تیرماه افزایش یابد.

وی تصریح کرد: دولت همان‌طور که وعده داده اصلاح قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را باید در اولویت تدوین لوایح اقتصادی قرار داده و تا پایان خردادماه این لایحه را به مجلس تقدیم کند و مجلس نیز با کمترین تاثیر منفی این لایحه را به تصویب برساند.

ملک‌شاهی متذکر شد: با روشن شدن تکلیف اصلاح قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در مجلس و تجار اقتصادی و همچنین دستگاه‌های اجرایی و مردم از سرگردانی‌ها رها می‌شوند.

انتهای پیام

کد N306084