در نشست اتحادیه اروپا/

اولاند خواستار دیدار با پوتین شد/بروکسل دیگر روسیه را تحریم نمی کند

آمریکا اروپا

رئیس جمهور فرانسه در نشست شب گذشته رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل خواستار دیدار دو جانبه با همتای روس خود با هدف مذاکره در خصوص مسائل اوکراین شد.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از ایتارتاس، "فرانسوا اولاند" بیش از سخنرانی خود در جمع رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، خواستار دیدار دو جانبه با "ولادیمیر پوتین" در هفتادمین سالگرد ائتلاف متفقین در جنگ دوم جهانی موسوم به "دی دِی" شد.

قرار است در هفتادمین سالگرد این روز در تاریخ ششم ژوئن مراسمی در نورماندی واقع در شمال فرانسه برگزار شود از همین رو اولاند خواستار آن شده تا در این روز با پوتین دیدار کند.

اما در نشست روز گذشته اتحادیه اروپا یکی از مقامات این اتحادیه اعلام کرد که بروکسل در شرایط فعلی قصد ندارد تحریم جدیدی را علیه مسکو اعمال کند.

این مقام اروپایی که خواست نامش فاش نشود با اشاره به مواردی همچون عقب نشینی نظامیان روسی از مرزهای اوکراین و همچنین استقبال مسکو از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور و نتایج آن، گفت: در شرایط فعلی نیازی به اعمال تحریم های جدید علیه روسیه نیست.

به واسطه انجام این اقدامات مثبت از سوی روسیه، در نشست روز سه شنبه ششم خرداد رهبران اتحادیه اروپا که در بروکسل برگزار شد صحبتی از اعمال تحریم های جدید علیه مسکو به میان نیامد.

این وضعیت در حالی است که از ابتدای آغاز بحران اوکراین، کشورهای اروپایی موضع تندی را علیه روسیه اتخاذ کرده و پس از استقلال شبه جزیره کریمه از کی یف، تحریم هایی را علیه مسکو به اجرا گذاشتند.